Barátja és egyetemista társa tehetett terhelő vallomást az óbudai polgármesterre
Az egyezséggel a városvezető ügyvédje szerint a terhelt „durván enyhébb” büntetést kaphat.
Sajtóinformációk szerint nem csak munkakapcsolat lehetett Kiss László, Óbuda letartóztatott DK-s polgármestere és a rá terhelő vallomást tévő másik gyanúsított között. A III. kerület városvezetőjének ügyvédje, Zamecsnik Péter az RTL Híradónak arról beszélt, miszerint az ügyészséggel kötött megállapodás jelentősen csökkentette a vádalkut kötő terhelt büntetését. Mint ismert, Zamecsnik szerint Kissre az egyik szintén gyanúsított munkatársa tett terhelő vallomást.
„A polgármester úr korábbi munkatársa egyezséget kötött az ügyészséggel a saját érdekei mentén, nagyon kedvező büntetési tételben állapodtak meg, 5-től 15 évig terjedő szabadságvesztés helyett ennek az úrnak 14 hónapot kell fogházban töltenie” – magyarázta.
Majd megjegyezte, hogy a gyanúsított „megvilágosodása” két héttel ezelőtt, augusztus 2-án történt. Az ügyvéd nyilatkozata szerint ezt abból lehet tudni, hogy a terhelt vallomása alapján került sor sokak, köztük a polgármester meggyanúsítására, mert „az általa elmondottak képezték a polgármester úrral szemben a gyanúsítás tényállását”.
Négy év fogházban állapodott meg
„Az ügyészséggel négy év fogházban állapodott meg, feles feltételes kedvezménnyel, de még reintegrációs őrizet lehetősége is fennáll, így tehát maradt 14 hónap, ami durván enyhébb, mint ami egyébként várt volna rá” – emelte ki az ügyvéd az RTL-nek, amelyből az Index szemlézett. A csatorna információja szerint ráadásul nem csak munka, hanem baráti kapcsolatban is állt egymással Kiss László és a rá vallomást tévő másik gyanúsított, egy forrás szerint egyetemre is együtt jártak.
Azt majd a bíróság dönti el, hogy a polgármester ellen valló munkatárs igazat mondott-e vallomásában. A III. kerület polgármesterét bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsítják, amit Kiss László „abszurdnak” tart. Azt is állítja, az ügyben érintett gyanúsítottak egy részét még csak nem is ismeri, sosem találkozott velük.
„Ő azt mondja, hogy semmi köze ezekhez a történetekhez. Majd a perbíróság feladata lesz eldönteni, hogy így van-e” – mondta korábban Zamecsnik, aki azt is elárulta, ügyfele rosszul fogadta a bíróság arra vonatkozó döntését, hogy letartóztatásban marad (30 napra szól). Mindemellett arról is szót ejtett, Kiss mekkora büntetésre számíthat, ha a bíróság bűnösnek találja hivatali vesztegetés elfogadása miatt.
Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy új választást szeretne az óbudai polgármester korábbi kihívója: Puskás Péter szerint a III. kerületi önkormányzat letartóztatási botránya után új választás kiírására lenne szükség, ahol nemcsak a polgármestert választanák újra, hanem a képviselő-testületet is.
Mint mondta, ő úgy tudja, hogy ilyen ügy még Magyarországon nem fordult elő, hogy a képviselő-testület megalakulásakor nem tud jelen lenni a polgármester. Illetve szerinte az egyértelműen látszik, hogy már csak azért sem politikai ügyről van szó, mert megítélése szerint ahhoz a választások előtt kellene letartóztatni a polgármestert, nem pedig azt követően. „Mi azt gondoljuk, hogy az lenne a legtisztességesebb, hogyha az alakulóülésen mindenki lemondana” – hangsúlyozta.