Kínát azzal gyanúsítják, hogy karibi telefonhálózaton keresztül kémkedett az amerikaiak után
Egy biztonsági szakértő szerint akár több tízezer amerikait is érinthetett a kínaiak kémkedése, Kína ugyanis a karibi térségben található telefonhálózatokon keresztül monitorozta a lakosságot.
Egy biztonsági szakértő szerint akár több tízezer amerikait is érinthetett a kínaiak kémkedése, Kína ugyanis a karibi térségben található telefonhálózatokon keresztül monitorozta a lakosságot.
Úgy tűnik, Kína a karibi térségben található mobiltelefon-hálózatokat használta fel az amerikai mobilos előfizetők megfigyelésére, mely kifejezetten ijesztő, ugyanis Kína kihasználta a globális telekommunikációs hálózat évtizedes fennállása óta kialakult sebezhető pontjait, mely így egyenes utat biztosított számukra a helyi távközlési szolgáltatókon keresztül az amerikai előfizetőkhöz.
Gary Miller, korábbi biztonsági vezető véleménye szerint az amerikai mobiltelefon-szolgáltatók akár több kínai kémkedési kísérletet sikeresen blokkolhatnak, de Miller úgy véli, az Egyesült Államok nem vetett be mindent annak érdekében, hogy megvédje polgárait, akik szerinte nincsenek is tisztában azzal, hogy milyen veszélynek vannak kitéve – írja a The Guardian.
Miller évek óta tanulmányozza a mobilhálózatok sebezhetőségét és a megfigyelésekkel járó veszélyeket, célja pedig, hogy megalapítsa az Exigent Media elnevezésű kiberveszély-kutató vállalkozást, mellyel talán jobb belátásra bírhatja majd az amerikai kormányt a biztonsági intézkedések végrehajtásában.
Miller úgy fogalmazott, a kormányzati szervek és a kongresszus évek óta tudatában vannak a nyilvános mobilhálózat sebezhetőségeinek, azonban a biztonsági ajánlásokat nem minden esetben tartották be. Hozzátette, ebben az iparágban senkinek sem érdeke, hogy nyilvánosságra kerüljön a mobilhálózatok sebezhetősége.
A tanulmányok alapján Miller úgy véli, 2018-ban Kína hajtotta végre a legtöbb megfigyelést az amerikai mobiltelefon-előfizetők ellen, a 3G és 4G hálózatokon keresztül. Miller szerint a támadások döntő többségét egy állami tulajdonú távközlési szolgáltató, a China Unicom közvetítette, így felmerül a gyanú, hogy a kínai állam támogatta a kémkedést az amerikaiak ellen. A China Unicom tagadta a vádakat, miszerint részt vett a kémkedésben, és biztosította az amerikai kormányt együttműködéséről.