Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kína közölte, akár csatlakozhat is az atomsorompó-szerződéshez, de csak akkor, ha „az USA példát mutat”

A kínai külügyminisztérium szóvivője kedden közölte, hogy ha az USA példát mutat, akkor Kína is csatlakozhat az atomsorompóról szóló tárgyalásokhoz.

...svg content...Hua Csun-jing kínai külügyi szóvivõ pekingi sajtóértekezlete 2022. augusztus 2-án. A tervek szerint ezen a napon érkezik Tajvanra az ázsiai körutat tevõ Nancy Pelosi, az amerikai képviselõház elnöke és a látogatás miatt kiélezõdött a feszültség a Tajvant magáénak tudó Kína és az Egyesült Államok között. Hua közölte: az Egyesült Államokat fogja terhelni a felelõsség Pelosi látogatásának következményeiért. MTI/EPA/Mark R. Cristino
Ázsia
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

A kínai külügyminisztérium szóvivője kedden kijelentette, hogy Kína akár bele is egyezhet abba, hogy csatlakozzon az Egyesült Államok és Oroszország részvételével a jövőbeni stratégiai támadó fegyverek korlátozásáról szóló egyezményhez, ám leszögezte, „ehhez először az Egyesült Államoknak meggyőző példát kell mutatnia a fegyverkorlátozás terén”.

A szóvivő hozzátette, az Egyesült Államoknak példát kell mutatnia, és „ha az USA lesz az első ország, mely betartja a stratégiai fegyverkorlátozási egyezményt”, úgy az nagy jelentőséggel bír majd „a globális stratégiai stabilitás biztosítása, valamint a nemzetközi biztonsági helyzet javításának szempontjából”. Soron kívül A kormány „az emberek mindennapjait rendkívül pozitívan érintő döntésekre készül”

Az orosz állami TASS hírügynökség kérdésére válaszolva a szóvivő kijelentette, hogy ha az Egyesült Államok valóban ez élen jár majd az egyezmény betartásában és példát mutat, úgy Kína „készen áll arra, hogy „szoros kapcsolatot tartson fenn minden érintett féllel a stratégiai biztonság területén felmerülő releváns globális kérdésekkel kapcsolatban”.

A diplomata ugyanakkor kijelentette, Kína azt gyanítja, hogy az Egyesült Államok felhívása mögött valójában az a szándék rejlik, hogy „megpróbálják áthárítani a felelősséget Kínára”. Végezetül megjegyezte, az Egyesült Államok rendelkezik jelenleg a világ legnagyobb nukleáris arzenáljával, ezzel szemben elmondása szerint Kína „ragaszkodik a racionális védelmi stratégiához”, és a „lehető legnagyobb mértékben” korlátozzák azokat.