Kína vizsgálni kezdte, gazdaságuk kibírna-e egy, az oroszok ellenihez hasonló szankciócsomagot
Mivel Peking aggódik, hogy a Nyugat az oroszok ellenihez hasonló átfogó szankciókat vet ki ellenük, egy átfogó „terheléses vizsgálatot” indítottak, hogy megtudják, mit jelentene egy ilyen az ő gazdaságukra.
Egy, az ügyhöz közel álló forrás a The Guardiannak azt mondta, még február végén kezdődött a gyakorlat, amikor a nyugati országok addig nem látott mennyiségű szankciót vetettek ki Oroszországra.
A bankfelügyelettől a nemzetközi kereskedelmet szabályozó ügynökségig számos kínai kormányhivatalnak elő kellett állnia a saját válaszával arra a helyzetre, ha ellenük is hasonló embargókat vetnek ki.
„A gyakorlatban résztvevő intézményeknek az Oroszországgal történtekből kell kiindulnia Kína saját reakciójának kidolgozásakor arra az esetre, ha őket is így kezelik. Ez a terheléses vizsgálat többféle módszert alkalmaz.
A forrás szerint a kormány nem fejtette ki, miért kérte a bürokráciagépezetet a feladat elvégzésére, elmondásuk szerint azonban a Moszkvával való szoros kapcsolat miatt ez egy „természetes reakció” a számukról. Egy másik, szintén névtelenséget kérő forrás szerint az elmúlt hetekben kínai diplomaták és szakértők rendszeresen egyeztettek, hogy megértsék a konfliktus lehetséges kimeneteleit.
John Kerry volt külügyminiszter egykori tanácsadója, Edward Fishman szerint azonban egy gazdaság, még a kínai sem sebezhetetlen az Oroszországra kivetett szankciókhoz hasonlókkal szemben.