Kína kulcsfontosságú adatokat késleltetett a WHO elől
Az AP hírügynökség információi szerint annak ellenére, hogy az Egészségügyi Világszervezet nagy nyilvánosság előtt dicsérte a kínai járványkezelést, úgy tűnik a háttérben nagyon is frusztrálta őket Peking koronavírusra adott válasza.
Az AP hírügynökség információi szerint annak ellenére, hogy az Egészségügyi Világszervezet nagy nyilvánosság előtt dicsérte a kínai járványkezelést, úgy tűnik, a háttérben nagyon is frusztrálta őket Peking koronavírusra adott válasza.
Az AP oldalán nyilvánosságra hozott jelentés értesülései szerint Kína egy hét késéssel adta le a vírus genetikai térképére vonatkozó információkat a WHO-nak annak ellenére, hogy három különböző állami laboratórium is sikeresen megfejtette az adatot, valamint két héten keresztül titkolóztak a betegek állapotával kapcsolatban.
Felmerülhet a kérdés, hogy az Egészségügyi Világszervezet akkor miért éltette nyilvánosan a kínaiak járványkezelését, amire az AP szerint az a válasz, hogy így akarták elérni a kínai kormánynál a még több információ szolgáltatását. A hírügynökség szerint viszont a szervezet belső találkozói során igencsak gyakran panaszkodtak Pekingre és a SARS-CoV-2 vírusra adott kínai válaszra.
Az AP szerint a WHO vezető epidemiológusa, Maria Van Kerkhove állítólag arra panaszkodott, hogy ennyi információval, amit Kína szolgáltat, nem lehet rendesen felállítani a járvány elleni sikeres stratégiát, míg egy Kínában dolgozó WHO-vezető azt említi, hogy mindössze 15 perccel hamarabb kapják meg az információkat, mielőtt az állami CCTV-n is megjelennének.
A hírügynökség által nyilvánosságra hozott információk pedig nemigen vetnek jó fényt az ENSZ-szervezetre, ugyanis már többen vádolták őket azzal, hogy Kínával kollaborációban tussolták el a járvány eredetét, aminek kapcsán több mint 70 ország kezdeményezett független szakértőkből álló vizsgálatot.
Ennek következtében az Egyesült Államokkal is súlyosan megromlott a WHO viszonya, ami odáig fajult, hogy Donald Trump pénteken bejelentette, megszakítja a kapcsolatait a szervezettel, aminek következtében évi 450 millió dolláros támogatástól esik el az egyébként sem túlfinanszírozott Egészségügyi Világszervezet.
Kapcsolódó hírünk: