Kína hiperszonikus rakétái elbánhatnak az USA egyik legfejlettebb lopakodójával is
Némileg azért hazabeszélnek a kutatók, ennek ellenére a kínai rakéták feladják a leckét az amerikai bombázók számára.
A South China Morning Post által közölt kínai akadémiai tanulmány szerint a hiperszonikus rakéták képesek elérni a hangsebesség hatszorosát, és veszélyt jelentenek a B-21-es amerikai lopakodókra – írja a Newsweek.
A jelentés a két szuperhatalom közötti fegyverkezési versenyt is vizsgálta, kiemelve, hogy bár az Egyesült Államok évtizedek óta előnyben van a katonai technológiák terén, Kína védelmi fejlesztéseinek köszönhetően egyre inkább felzárkózik.
Kiemelték, hogy egy szimuláció során „egy B-21-hez hasonló lopakodót és a hozzá tartozó drónt” is lelőttek a kínai levegő-levegő rakéták: „A kínai hiperszonikus rakétákat olyan speciális jellemzőkkel építik, melynek köszönhetően szabályozható a teljesítményük, így képesek követni és megsemmisíteni a lopakodókat” – közölték.
Az eredményeket az Acta Aeronautica et Astronautica Sinica című szakfolyóiratban publikálta a kínai kutatókból álló csapat, amely részletesen bemutatta Kína fejlődését a rakétatechnológia terén, valamint a jövő légi hadviselésének gyorsan fejlődő jellegét is elemezte.
A B-21-es az amerikai harci repülésben az elmúlt évtizedek legkomolyabb fejlesztésének számít. Célja a légi dominancia fenntartása egy olyan korszakban, ahol a rakétatechnológia is folyamatos modernizáción megy keresztül.