Kiderült, hogy mekkora kráter keletkezett a katasztrofális bejrúti robbanásban
Egyre borzasztóbb számok látnak napvilágot a bejrúti robbanásról, még akkor is, ha már az első percek után sejteni lehetett, hogy nagyon nagy a baj.
Egyre borzasztóbb számok látnak napvilágot a bejrúti robbanásról, még akkor is, ha már az első percek után sejteni lehetett, hogy nagyon nagy a baj.
Lassan egy hét telik el a hatalmas kémiai eredetű robbanás óta. A kutatások továbbra sem álltak le, és folyamatosan érkeznek a különböző segítségek. Eddig több mint 150 ember haláláról tudni, akiknek nem sok esélyük lehetett az óriási detonáció miatt.
A hivatalos vizsgálatok is zajlanak a háttérben, hogy kiderítsék, mi is történt pontosan. Egyelőre az sem zárható ki, hogy esetlegesen bombatámadás történt. Izrael tagadja, hogy bármilyen közük is lenne a történtekhez.
A robbanás központjában elképesztően nagy a pusztítás, gyakorlatilag semmi sem maradt a helyén. Azok, akik a tragédia közvetlen közelében voltak, esélyük sem lehetett arra, hogy élve kerüljenek ki ebből.
A CTV News is rendszeren beszámol a libanoni városban történtekről, annak körülményeiről és utóhatásairól. A legfrissebb hivatalos tájékoztatás szerint a robbanás olyan nagy erővel bírt, hogy egy 43 méter mély kráter keletkezett a kikötőben. Ezt a libanoni biztonsági tisztviselő erősítette meg a méltán elismert AFP kérdésére.
A városhoz közeli kikötő raktárában évek óta különösen veszélyes ammónium-nitrátot tároltak, ami kapcsán korábban többen is panaszkodtak. Voltak, akiket a történtek nem leptek meg, és a város szívében lévő rendkívül veszélyes raktárat egyfajta „ketyegő bombaként” írták le. A helyzetet nehezíti, hogy azóta folyamatosak a tüntetések az eddig is sok kritikát kapott kormány ellen.
Ez a 43 méter mély kráter sokkal nagyobb, mint amit a 2005-ös robbanás hagyott maga mögött, mely Rafic Hariri libanoni kormányfő életébe került. Akkor egy pokolgép okozta a robbanást. A gyilkosságot kivizsgáló nemzeti bíróság egy 10 méter átmérőjű és 2 méter mély kráterről számolt be.
A helyszínen orosz, német, francia és katari mentőcsapatok is dolgoznak, hogy megtalálják az eltűnteket. Éjjel is zajlanak a kutatások, hogy legalább a minimális esélyt meg tudják adni annak, hogy bárki is élve kerül elő a romok alól.
Ne hagyd ki: