Katasztrofális következményei lehetnek az Ebola-járvány kitörésének
Egészségügyi szakértők attól tartanak, hogy a Guineában és a Kongói Demokratikus Köztársaságban kitört Ebola-járvány világszerte súlyos problémákhoz vezethet.
A Fehér Ház keddi sajtóközleményében figyelmeztettek, most kell cselekedni a vírusfertőzés megakadályozásában, máskülönben katasztrofális végkimenetellel zárulhat a járvány – tudósított a CNBC hírportál.
„Miközben a világ kormányai a jelenleg zajló koronavírus-pandémiára összpontosítanak, újból felütötte fejét az Ebola-járvány Közép- és Nyugat-Afrikában. Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljunk a helyzetre, felhasználva összes forrásunkat, még mielőtt nagyobb epidémiává duzzadna a járvány” – adta hírül Jen Psaki, a Biden-adminisztráció szóvivője.
Az Egészségügyi Világszervezet múlt héten tette közzé legújabb, Ebolával kapcsolatos figyelmeztetését, miután a kongói–ugandai határvidéken található Butembo városában életét vesztette egy nő, akivel összesen 70 ember érintkezett. Butembo volt a világ legnagyobb Ebola-járványának epicentruma, amely tavaly júniusban tört ki a Kongói Demokratikus Köztársaságban.
„Egyelőre további eseteket nem azonosítottak a hatóságok, azonban könnyen előfordulhat, hogy az elkövetkező hetekben újabb ebolás fertőzötteket találnak, hiszen többen is kapcsolatban álltak a beteg asszonnyal” – tette hozzá Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója.
A Fehér Ház felvette a kapcsolatot a guineai, kongói, Sierra Leone-i és libériai nagykövetséggel azzal a szándékkal, hogy segítséget nyújtsanak a vírus által fenyegetett térségek orvosainak.
Az Ebola fertőzőképesség tekintetében sokkal halálosabb és veszélyesebb a koronavírushoz képest, hiszen cseppfertőzésen kívül szimplán érintéssel és testnedvekkel is képes terjedni, mortalitási rátája pedig életkortól függetlenül 50 százalékos.