Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

60 milliárd dolláros kár keletkezett az ukrán infrastruktúrában, amely egyre nőni fog

60 milliárd dolláros kár keletkezett az ukrán infrastruktúrában, amely egyre nőni fog

60 milliárd dolláros kár keletkezett az ukrán infrastruktúrában, amely egyre nőni fog
Fotó: Férfi ül egy óvóhelyként szolgáló alagsori helyiségben a Kijev közelében fekvő Kuhariban 2022. április 19-én. MTI/EPA/Oleg Pertasjuk

A Világbank elnöke szerint a fizikai kár eléri a 60 milliárd dollárt, Zelenszkij pedig kijelentette, havi 7 milliárd dollár szükséges ahhoz, hogy országa talpon maradjon.

David Malpass a Világbank legutóbbi konferenciáján az Ukrajna által igényelt pénzügyi támogatásról beszélt, hozzátéve, hogy az országban keletkezett kárköltségek korai becslése kifejezetten „szűk látókörű”, amely nem tartalmazza a háború által okozott, folyamatosan növekvő gazdasági költségeket.

A cikk a videó után folytatódik

„Természetesen az orosz-ukrán háború még mindig tart, amely Ukrajnára nézve azt jelenti, hogy ezek a költségek is tovább fognak emelkedni” – mondta.

Csütörtöki videóbeszéde során a Világbank és az IMF vezetőihez szólt, ennek során Volodimir Zelenszkij is beszédet mondott, amelyben kifejtette, országa gazdaságának havi 7 milliárd dollárra van szüksége ahhoz, hogy talpon tudjon maradni – írta a The Guardian.

Az ukrán elnök úgy véli, „több százmilliárd dollárra” lesz majd szükségük, hogy később újjáépíthessék Ukrajnát, majd elmondta, minden országnak fel kell készülnie arra, hogy megszakítja kapcsolatait Oroszországgal, amelyről a CNN is beszámolt.

Kijelentette, Moszkvát azonnal ki kell zárni minden nemzetközi pénzügyi intézményből, beleértve az IMF-et és a Világbankot is, hiszen Oroszország „agresszív módszereket alkalmaz a világpiacokon, miközben ezt a háborút vívja”, így Moszkvának nem lehet helye ezekben az intézményekben.