Így nézett ki a monumentális robbanás előtt Bejrút kikötője: rá sem ismerni – drónfelvétel
Ezek a felvételek még a robbanás előtt készültek, és miután láthattuk a detonáció utáni képeket is, még inkább sokkoló lehet, hogy mekkora a pusztítás.
Ezek a felvételek még a robbanás előtt készültek, és miután láthattuk a detonáció utáni képeket is, még inkább sokkoló lehet, hogy mekkora a pusztítás.
Mintha csak háborús övezetté vált volna a libanoni főváros az elmúlt héten kedden történt robbanás után, aminek a körülményei továbbra is tisztázatlanok, és nem lehet kizárni a szándékosságot. A kormány azt ígérte, felelősségre fogja vonni azokat, akik érintettek az ügyben.
Éveken át tárolták a kikötőben a rendkívül robbanásveszélyes ammónium-nitrátot, ami egy olyan detonációt idézett elő, melynek ereje felért egy kisebb atombombával. A korábban közzétett felvételeken jól látható a folyamat, és maga a robbanás nem rögtön következett be.
Pillanatnyilag azt sem tudni, hogy a tűz után megakadályozható lett volna a robbanás, de sokan vélik úgy, hogy a raktár nem volt kellően biztonságos, és voltak ezzel kapcsolatos hiányosság. A helyiek közül jó páran tüntetni indultak, és a libanoni kormányt teszik felelőssé.
A gazdasági válság és a munkanélküliség még nagyobb, mint azelőtt, miközben rengetegen vesztették el az otthonaikat, és nincs miből újjáépíteni azokat. Elkerülhetetlen a külső segítség bevonása, hogy stabilizálják a helyzetet.
A robbanás epicentrumában egy 43 méter mély kráter kelezett, ami egy újabb sokkoló adat arról, hogy milyen erővel csapott le a katasztrófa Bejrútra. A kikötő gyakorlatilag a földdel vált egyenlővé, és nem biztos, hogy minden eltűntet meg fognak találni. 60 embert keresnek jelenleg, akiknek a minimálisnál is kisebb lehet a túlélési esélyük.
Ezúttal egy olyan drónfelvételt mutatunk be az Olvasóinknak, ami a robbanás előtti állapotot prezentálja. A szép és színes bejrúti kikötő keleti kapuja, ami egyik pillanatról a másikra változott egy sivár helyszínné.
Ne hagyd ki: