Így lángolt a görög menekülttábor: borzasztó felvételek a helyszínről
A több mint 12 ezer menekültet befogó menekülttáborban hatalmas tűz ütött ki. A lángokról készült felvételek mutatják csak meg igazán, hogy mekkora a pusztítás.
A több mint 12 ezer menekültet befogadó menekülttáborban hatalmas tűz ütött ki. A lángokról készült felvételek mutatják csak meg igazán, hogy mekkora a pusztítás.
Korábban a liner.hu is beszámolt a 12 ezres táborról, ami állítólag meghaladja a kapacitás négyszeresét, tehát messze több embert fogad, mint normál esetben lehetne. A tábort gyakran érte kritika a segélycsoportok részéről a rossz körülmények miatt.
A sputniknews.com beszámolója szerint szerda reggel ütött ki a tűz a görögországi Moria menekült táborban. Ezt a Reutersnek erősítette meg a tűzoltóság. 25 tűzoltó és önkéntesek kezdték meg az oltásokat a nagy lángok közepette, amik gyorsan terjedtek.
A hírek szerint a tűz olyan mértékű volt, hogy a közeli olajfaligetek is érintettek voltak. Nem sokkal az oltások után megkezdődtek a vizsgálatok, hogy mi okozta a tűzesetet. Egyelőre nem tudni részleteket ezzel kapcsolatban.
A tanúk elmondása szerint az emberek távoztak a táborból, miközben a csomagjaikat a kezükben fogták. Az elmúlt héten helyezték karantén alá a tábort, miután az egyik menekült COVID-19 tesztje pozitív volt. Azóta összesen 35 ilyen esetet erősítettek meg.
A koronavírus-járvány idején, és a fertőzések növekedése miatt az összes menekült, aki hajóval érkezik a görögországi szigetre, karanténba kerül a táboroktól kívül eső helyeken. Ez a protokoll ebben a helyzetben különösen szükséges, mivel Lesbos fő menekültlétesítményében, moriai falu közelében 20 000 ember található, noha azt 2700 főre tervezték.
Mivel ilyen zsúfolt a tábor, lehetetlen tartani a társadalmi távolságot, ami pedig teret ad a vírus terjedésének. Állítólag még az alapvető higiéniai intézkedések végrehajtása is kihívást jelent a táboron belül.
A görög-török határ mentén a menedékkérőkkel kialakult helyzet február végén kezdett el fokozódni, amikor Ankara bejelentette, hogy a szíriai Idlib tartományban megnövekedett feszültség következményeként megnyitotta a határt az EU-n belül a menekültek előtt. Törökország elmondása szerint ennek az egyik oka az volt, hogy Brüsszel nem nyújtott segítséget a menekültek áramlásának kezelésében.
Így csökkenthetik a karanténidőt a koronavírus idején: egy érdekes terv