Úgy néz ki a haldokló csillag, mintha egy rémálomszerű univerzum kapuja lenne
A NASA Hubble űrteleszkópja segítségével ismét pazar fotót készítettek az egyik távoli csillagról, amelynek éppen utolsó momentumait sikerült lencsevégre kapni.
A halálán lévő, rendkívül erőteljes fényben úszó csillag pontosan olyan képet ad az univerzumról, ahogyan azt a sci-fi filmekben már láthattuk – az égitest úgy tornyosul a környező világűr fölé, mintha egy átjáró lenne a mennyből a rémálmokkal teleszőtt pokolba.
A CW Leonis névre keresztelt idősödő vörös óriás egy narancssárga színű, pókhálóhoz hasonló struktúraként lebeg a világűrben, miközben por- és gázfelhővel teríti be a környezetét, melynek hatására mintha egy világ közötti átjáróként működő dimenziókapu nyílna meg a szemünk láttára.
A kiemelt képen is látható, a Földtől 400 fényév távolságra lévő csillag minden bizonnyal azért tűnik sziporkázónak, mivel közeleg az életciklusa végéhez, mely során egy hatalmas szupernóva-robbanást követően fehér törpévé zsugorodhat.
A mi Napunkra is ugyanez a sors várhat, ám szerencsére még jócskán messze vagyunk attól, hogy megtörténjen a kozmikus tragédia, ám mielőtt még bekövetkezne a detonáció, előtte – biztos, ami biztos alapon – elnyeli majd bolygónkat a Marssal, a Vénusszal, illetve a Merkúrral egyetemben.