Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hosszú távú védelmet nyújthatnak az antitestek COVID-19 fertőzés után

Az izlandi Decode Genetics kutatócég által készített tanulmányból kiderült, hogy az idősebb emberek átlagosan több antitestet hordoznak magukban, mint a fiatalok, és ugyanez a helyzet a férfiak és a nők között is az előbbiek javára.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az izlandi Decode Genetics kutatócég által készített tanulmányból kiderült, hogy az idősebb emberek átlagosan több antitestet hordoznak magukban, mint a fiatalok, és ugyanez a helyzet a férfiak és a nők között is az előbbiek javára.

Korábban azt feltételezték, hogy a koronavírus-fertőzésből való felépülés után a szervezet immunválaszaként képződő fehérjék koncentrációja gyors ütemben csökkenhet, a legújabb kutatásban azonban éppen az ellenkezőjét bizonyították be – számolt be róla az izlandi RUV közmédia. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

„Rengeteg embert teszteltünk, az eredményeink megkérdőjelezhetetlenek”, mondta optimistán Kari Stefansson neurológus, a vállalat vezérigazgatója.

A kísérletek során megvizsgált 30 ezer ember 1%-ánál fedezték fel a COVID-19 betegséggel szembeni antitesteket, valamint rájöttek, hogy legnagyobb arányban az idős férfiaknál volt jelen a létfontosságú protein.

„A nőknek nincs szükségük annyi antitestre, mint a férfiaknak, hiszen sokkal ritkábban lesznek betegek még úgy is, hogy alacsonyabb szintű ellenanyag alakul ki a szervezetükben.”

magyarázta Stefansson.

A 360 ezer lakosú skandináv szigetországban eddig összesen 1 926 koronavírus-esetet azonosítottak, közülük tízen haltak bele a súlyos komplikációkba. A pozitív COVID-19 tesztet produkáló egyének 9%-ánál érdekes módon semmilyen antitesteket sem figyeltek meg, ami Stefansson szerint valószínűleg a helytelen mintavétel miatt következhetett be.

„Az is lehet, hogy kizárólag a T-sejtek által képes a szervezet kilökni magából a vírust. Ahhoz, hogy ezt megtudjuk, további kutatásokat kell elvégeznünk.”

tette hozzá a szakember.

A londoni King’s College korábbi tanulmányában arra hívták fel a figyelmet a tudósok, hogy felgyógyulás után csupán 2-3 hónapig tarthat ki az immunitás, ezért biztonságosan nem lehet kijelenteni, hogy aki egyszer elkapta a fertőzést, az akár egész évre védett maradhat.

Mindenesetre Izlandon kívül Svédország döntéshozói is úgy látják, hogy a megengedő hozzáállással elkezdődhetett a nyájimmunitás kialakulása, amit Stockholm egyik negyedében már érzékeltek is, ahol nagyjából a teljes lakosság 40%-ánál kimutatták az antitesteket.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/egy-veszelyes-terulet-amivel-a-koronavirus-kapcsan-meg-csak-nem-is-szamoltunk/