Hosszú távú finanszírozás hiányában csődöt jelentett a Virgin Orbit
Noha pár héttel ezelőtt még úgy tűnt, van egy kis esély arra, hogy a cég megmenekülhet, most csődeljárást jelentettek.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk, volt előjele annak, hogy nagy a baj a Virgon Orbitnál: Richard Branson cége március közepén jelentette be, hogy a Virgin Orbit elbocsátja alkalmazottait és szünetelteti működését, miközben finanszírozási mentőövet kerestek a folytatáshoz.
A vállalat csupán egy maroknyi dolgozóval folytatta tovább a munkát a tevékenység szüneteltetése alatt, ám a France 24 jelentése szerint április 4-én kedden a vállalat csődeljárást jelentett. A Virgin Orbit ugyanis nem tudta biztosítani a hosszabb távú finanszírozást, melyre a januári sikertelen küldetés után nagy szükségük lett volna.
Nagy terveik voltak
A Long Beach-i, kaliforniai székhelyű vállalat a Delaware-i Kerület amerikai csődbíróságához nyújtotta be a kérelmet, melyben eszközeinek értékesítését kérte, miután pár hete bejelentette, hogy 750 alkalmazottjának 85 százalékát elbocsátja.
Dan Hart, a Virgin Orbit vezérigazgatója kijelentette, ebben a szakaszban úgy vélik, hogy a csődeljárás jelenti a legjobb utat számukra: a beadványban a vállalat mintegy 243 millió dolláros eszközállományt és 153,5 millió dolláros teljes adósságot tüntetett fel szeptember 30-i dátummal.
A Branson űrturisztikai cégéből, a Virgin Galacticból 2017-ben kivált Virgin Orbit egy átalakított Boeing 747-es repülőgépről indított rakétákat a levegőben, hogy műholdakat juttasson pályára. A Virgin Orbit célja az volt, hogy a jövőben lehetővé tegye a rövid időn belül történő indításokat „bárhonnan”.
Csakhogy a kereslet nem éppen úgy alakult, ahogy azt Branson eltervezte, aztán a nagyobb indítórakéták és a SpaceX Falcon 9 rakétájával történő költséghatékonyabb közös űrutazások felé történő eltolódás azt eredményezte, hogy a Virgin Orbit látszólag kiesett a versenyből vetélytársaival szemben.