Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,914 $

Hivatalosan is vizsgálja a japán hadsereg az ufókkal kapcsolatos jelentéseket

A japán védelmi miniszter, Taró Konó ezen a héten egy új parancsot adott ki az ország katonasága részére, amelynek értelmében minden egyes azonosítatlan repülő tárgyat a lehető legrészletesebben ki kell elemezniük.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A japán védelmi miniszter, Taró Konó ezen a héten egy új parancsot adott ki az ország katonasága részére, amelynek értelmében minden egyes azonosítatlan repülő tárgyat a lehető legrészletesebben ki kell elemezniük.

Az útmutató szerint minden fényképes és videós bizonyítékot analizálni fognak, ezáltal kiszűrhetik más országok kémdrónjait, valamint repülőegységeit. A bejelentés azután érkezett, hogy a Pentagon az Egyesült Államokban egy hasonló intézkedést léptetett érvénybe, amellyel a haditengerészet pilótáinak 2004 és 2014 közötti megfigyeléseinek alapos vizsgálatát célozták meg. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

Az amerikai védelmi minisztérium Azonosítatlan Légi Jelenségek Munkacsoportja (UAPTF) az UAP-okat, közismertebb nevükön az ufókat fogja górcső alá venni, Japánban azonban alkotmány tiltja a hagyományos értelemben vett légierők utáni kutakodást, miközben Tokió csak a légi és tengeri védelmi erőkért felel.

Mindezek ellenére Japán a harcászati technológia élén jár, olyan eszközöket felhasználva, mint a legújabb amerikai F-15 Eagle vadászrepülőgép, az Aegis ballisztikus rakétavédelmi rendszer, vagy éppen a Type 10 gigantikus méretű tank.

Nem véletlen tehát, hogy Japán is beszáll az ufók utáni keresésbe – 2018-ban például már kiadott a kormány egy formális közleményt, amelyben a következőképpen fogalmaztak:

„Egyelőre semmilyen megerősítés nem érkezett arról, hogy valóban léteznének, ezért kormányunk még semmiféle különleges eljárást nem indítványozott annak érdekében, mit szükséges tenni akkor, ha egy ufót találnánk, ami az országunk felé közeledik.”

Taró Konó egyébként saját maga nem hisz a földönkívüli űrhajókról szóló legendákban, ezzel szemben 2007-ben elődje, Sigeru Isiba azt mondta, „nincs okunk kizárni annak a lehetőségét, hogy azonosítatlan repülő tárgyak pásztázzák az eget, amelyeket valamiféle életformák irányítanak.”

Az ufókkal való hadviselés Isiba szerint problémás lenne, mivel Japán rendkívül szigorú törvényeinek köszönhetően addig nem nyithatnának tüzet a betolakodóra, amíg az nem intézne először támadást az ország ellen.