Hiába hal meg egyre több amerikai, Trump szerint igaza volt a vírus kapcsán
Ahogyan ezt az eddigiek során is láthattuk, meglehetősen furcsa viszonyulása van Donald Trump amerikai elnöknek a koronavírushoz, sok esetben úgy tűnt, mintha szándékosan tagadná meg a szakértők kéréseit, utasításait.
Ahogyan azt az eddigiek során is láthattuk, meglehetősen furcsa viszonyulása van Donald Trump amerikai elnöknek a koronavírushoz, sok esetben úgy tűnt, mintha szándékosan tagadná meg a szakértők kéréseit, utasításait.
A járványhelyzet egyre kilátástalanabbá válik az Egyesült Államokban, az elmúlt hetek során – a látszólagos lassulás ellenére – teljesen új erőre kapott a terjedés, és naponta dőlnek meg a negatív rekordok. Az intenzívosztályok nagy része tele, a halottak száma ezresével növekszik, és fennáll a veszélye, hogy az egyes államoknak ismételten gazdaságilag bénító erejű vesztegzár alá kell vonulnia.
A Trump-vezette kabinetet heves kritikák érték már, főleg demokrata és demokrata-szimpatizáns oldalról, hogy rendkívül passzívan állnak hozzá a járványhoz, olykor elég felelőtlenül. Emlékezetes eset ilyen szempontból az a kijelentés, amikor Trump úgy fogalmazott, fertőtlenítőt kell magunkba injektálni és akkor meg tudjuk előzni a koronavírust.
A hidroxiklorokin kapcsán is – ami kezdetben ígéretes koronavírus elleni gyógyszernek tűnt, de előbb teljesen átpolitizálttá vált, majd utóbb kiderült, hogy nincs hatása vagy ha van, az nem pozitív – érdekes hozzáállást tanúsított az elnök, ugyanis amikor már mondták a malária elleni gyógyszer hatástalanságát, akkor jelentette ki nagy nyilvánosság előtt, hogy preventív jelleggel szedni fogja.
Ez a mintázat pedig egyértelműen kirajzolódik a Fox Newsnak adott vasárnapi interjújában, ahol a következő szavakkal fogalmazott a koronavírus-járvány kapcsán:
Ezzel látszólag megtagadja a pokoli amerikai valóságot, hogy a vírus teljesen kontrollálatlanul tombol végig az ország nagy részén. Trump még Dr. Anthony Faucinak is odaszólt, szerinte az elismert szakember „vészmadárkodik” egyfolytában, amikor a koronavírus helyzetéről beszél. Ezek alapján nem tűnik úgy, hogy változás lenne a gondolkodásban, így még messze állhat Amerika attól, hogy kilábaljon ebből a rémálomból.