Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

A Heineken még az év vége előtt megszabadulna oroszországi üzletágától

A Heineken még az év vége előtt megszabadulna oroszországi üzletágától

A Heineken még az év vége előtt megszabadulna oroszországi üzletágától
Fotó: Unsplash/Stella de Smit

A Heineken döntött, végleg szakít Oroszországgal.

Ahogy arról korábban is beszámoltunk, nem sokkal az orosz-ukrán háború kezdete után, március elején a holland sörgyár bejelentette, hogy ideiglenesen leállítja a Heineken sör értékesítését, gyártását és reklámozását is Oroszországban, válaszul az orosz agresszióra Ukrajnában.

A cikk a videó után folytatódik

Miután márciusi közleményükben bejelentették, hogy a továbbiakban nem fogadnak semmilyen oroszországi tevékenységből származó bevételt, várható volt, hogy idővel megszületik a döntés a végleges kivonulásról: március 28-án hivatalos közleményben jelentették be, hogy végleg szakítanak Oroszországgal.

A Heineken hétfőn pedig be is jelentette, hogy még az év vége előtt el akarja adni minden oroszországi üzletét, hivatalos közleményükben pedig kiemelték, hogy a vállalat kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a helyi törvényeknek megfelelően történjen meg a kivonulás, s az üzletek átkerülhessenek egy új, orosz tulajdonoshoz.

Az orosz állami TASS hírügynökség jelentése szerint a vállalat június 30-án közzétett értékelése szerint az oroszországi üzletág értéke 475 millió euró, míg adósságuk 275 millió euróra rúg.