Hamarosan vakcinához juthat a világ harmadik legfertőzöttebb országa
Egyelőre csak tervek vannak erről, de nagyon problémát jelent az elnök kommunikációja, ami sokaknál kiverte a biztosítékot.
Egyelőre csak tervek vannak erről, de nagyobb problémát jelent az elnök kommunikációja, ami sokaknál kiverte a biztosítékot.
Pár nappal ezelőtt Brazília visszaesett a harmadik helyre a legfertőzöttebb országok listáján a koronavírus idején. Az Egyesült Államok maradt az élen, nagy fölénnyel, addig a második helyre India érkezett meg, ahol napi szinten nagyon sok az új fertőzött.
Brazíliában azonban továbbra sem mondható ideálisabbnak a helyzet, és az elnök kommunikációja is sok vitát váltott ki a vírusról, amit eleinte egy „megfázásnak” nevezett, valamint közölte, hogy nem ért egyet a lezárásokkal, mivel a gazdasági visszaesés sokkal nagyobb károkat okozhat, mint maga a világjárvány.
Legutóbb, amivel igazán kiverte a biztosítékot, az az volt, amikor azt mondta, nem fogja kötelezővé tenni a koronavírus-vakcina beadását. Közben a CNA beszámolója szerint Brazília megbízott egészségügyi minisztériumának első embere, Eduardo Pazuello egy keddi nyilatkozatában azt mondta, 2021 januárjában minden brazil számára elérhetővé tennék a COVID-19 vakcinát.
A közösségi médiában adott nyilatkozatában elmondta, szerződéseket kötöttek az oltóanyaggyártókkal és az előrejelzések szerint január hónaptól kezdődően elkezdenek befutni a szállítmányok, és mindenkinél megkezdik a beoltást.
Egyelőre arról nem esett szó, hogy milyen oltást fognak alkalmazni a tömeges oltások során. Brazíliában is nagy szükség lenne az oltóanyagra, ahol már 4.1 koronavírus-eset felett járnak. Az elmúlt 24 órában 14 279 fertőzöttet erősítettek meg, valamint 504 haláleset történt.
Az egészségügyi minisztérium a beszámolójában azt is elmondta, hogy a hivatalos halálesetek száma ezzel már 127 464-re nőttek. Az esetek magas száma miatt több oltóanyaggyártó is Brazíliát szemelte ki magának a klinikai vizsgálatokhoz.
Az országban tesztel az AstraZeneca is a potenciális vakcinájával, akikkel Brazília egy 30 milliós adagról állapodott meg. Jair Bolsonaro elnök azonban továbbra is kitart a véleménye mellett, miszerint senkit nem kényszerthetnek az oltóanyag beadására.
Hétfőtől kezdve betiltják a hat főnél nagyobb csoportosulásokat Angliában