366,53 Ft
392,15 Ft
457,95 Ft
64,096 $

Haaland történelmet írt, öt gólt szerzett a Manchester City meccsén az FA-kupában

Haaland ismét történelmet írt, egymaga öt gólt szerzett a Luton ellen, akiket kiütéssel búcsúztattak az FA-kupából.

Fotó: EPA/Mads Claus Rasmussen

Hujber Dávid

Haaland első éve több mint erősre sikeredett a Manchester Citynél, szinte mindent megnyert a csapattal. Sokat köszönhetnek neki az angolok, akik Bajnokok Ligáját is nyertek a vezetésével, és fennállásuk első triplázását hajthatták végre. Korábban ez csak a Manchester Unitednek sikerült, de már a városi rivális is tudja, mit jelent mindez.

Kedd este a Manchester City az FA-kupában játszott, annak ötödik körében léptek pályára a Luton otthonában. Haaland kezdőként kapott lehetőséget, miután Guardiola semmit nem akart a véletlenre bízni, ahogyan a klasszis csatár sem. Haaland már a 3. percben megszerezte a vezetést De Bruyne passzából. Soron kívül Egyre nagyobb szerepet játszik a közösségi média az álláskeresésben

Sőt, a 18. és a 40. percben is gólpasszt adott Haalandnak, aki köszönte a lehetőséget. Ekkor minden eldőlni látszott, ám a Luton izgalmasabbá tette a meccset, amikor a 45. és az 52. percben szépítettek. A kiváló formában játszó Barkley először gólpasszal, majd góllal hívta fel magára a figyelmet, és ezzel 3-2-re módosult az állás.

Haaland pár perccel később ismét gólra váltotta De Bruyne passzát, aki négy gólpasszt osztott ki a mérkőzésen. Az 58. percben Haaland már öt gólnál járt, amivel történelmet írt, így ezt az estét sosem felejti el. 6-2 lett a vége Kovcic találatával, amit a 72. percben gyűjtött be, míg a Lutonnak nem maradt más, mint a szomorú búcsú.

A Manchester City csatára több mint boldogan pihenhetett le, még ő sem számított arra, hogy öt gólt fog szerezni, ráadásul egy Premier League csapat ellen, akik nem egyszer mutatták meg, hogy a legerősebbekkel szemben is helyt tudnak állni. Ez a 6-2-es végeredmény újabb üzenet volt a riválisok felé, Haaland pedig úgy fest, visszatért a sérülése után.