389,63 Ft
454,89 Ft
59,042 $

Guardiola: hozzá kell szoknunk a hosszúra nyúló mérkőzésekhez

Pep Guardiola érthető módon nem túl boldog, hiszen az új szabályváltozások nyomán a Manchester City az 1-1-es döntetlen után a büntetőkkel végül elvesztette az Arsenal elleni Community Shieldet.

Fotó: MTI/EPA/Filip Singer

Borbély Fanni

A Sky Sports jelentése szerint már most látszik az új szabályváltozás következménye, hiszen az angol labdarúgó-szuperkupán összecsapott Manchester City és Arsenal eredetileg döntetlenre végződött mérkőzése a büntetők nyomán az Arsenal győzelmét hozta el.

A büntetőkkel végül az Arsenal 4-1-es eredményt produkált, amivel meg is nyerték a Community Shieldet. Noha Mikel Artetát Stuart Attwell játékvezető kiállította a félidőben, amiért tiltakozott egy döntése ellen, az edzőnek később már bőven volt oka az örömre, hiszen az új, hosszabb játékidőt eredményező szabályozás nyomán végül 101 percet kapott arra a csapat, hogy egyenlítsen és megfordítsa a játék állását. Soron kívül Dublőrrel segített a jogsiszerzésben egy kecskeméti férfi, 700 ezret kapott érte

Noha az Arsenal és edzője ünnepelhettek, Pep Guadiola, a Manchester City menedzsere már kevésbé osztozott az örömben: Guardiola már az új szabályozás előtt is túlzottnak érezte a játékidő hosszát, most pedig kijelentette, a jövőben már csak arra számít, hogy a mérkőzések rendszeresen 100 percig, van akár annál is tovább tartanak majd:

„Hozzá kell szoknunk ehhez. Ez egy jó kérdés a nemzetközi igazgatótanácsnak és az embereknek is, mert nem egyeztetnek a menedzserekkel és a játékosokkal, és ezt el kell fogadnunk ilyen mennyiségű mérkőzéssel.”

Rámutatott:

„Most a mérkőzések 100 percesek lesznek. Ma semmi sem történt, és nyolc perc volt. A gólokért hosszabbítanak. Ha 4-3 az állás, akkor 45 másodpercet adnak hét gólért, és akkor még holnap reggel 9 órakor is itt vagyok.”

A fiatal csatár Cole Palmer, aki a csendes Erling Haaland helyett állt be csereként, úgy tűnt, hogy a rendes játékidőben egy szép befejezéssel meg is nyeri a mérkőzést a City számára. Csakhogy Leandro Trossard lövése a hálóba talált, így 1-1-es lett a meccs vége, aminek nyomán a mérkőzés büntetőpárbajba torkollott.