386,65 Ft
451,47 Ft
66,749 $

Újabb dráma a Manchester United Bl-meccsén, Onana megint potyázott

A Manchester United egy újabb őrületes mérkőzést játszott a Bajnokok Ligájában, most a Galatasaray ellen.

...svg content...Fotó: EPA/ERDEM SAHIN

Miután a Manchester Unitednek a mérkőzést megelőzően mindössze 3 pontja volt az utolsó helyen, győzelmi kényszerben volt. Pokoli hangulat és rossz időjárás fogadta az angolokat a Galatasaray otthonában.

A törökök nem kezdték rosszul a meccset, de a Manchester United szerezte meg a vezetést. A 11. percben Garnacho remek passzt kapott Fernandestől a 16-oson belül, amit látványosan fejezett be. Soron kívül Két megyére is másodfokú riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat

Még 10 perc sem telt el a nagy gól után, amire Fernandes válaszolt egy bődületesen nagy találattal. Ekkor már a török szurkolók is halkabbak voltak, viszont a 29. percben Ziyech szépített, amiben Onana is benne volt, aki meccsek óta remekül védett, ám most visszatért a régi formájához.

Onana mindegyik gólban benne volt

Az 55. percben ismét két gólra nőtt az United előnye McTominay révén, aki egyből betette Wan-Bissaka passzát, bár ezt az egészet a kiválóan játszó Antony hozta össze a szélen. A brazil most nem panaszkodott igazán a meccsen, csak a játékra figyelt, és ez láthatóan jó hatással volt a teljesítményére.

Onanáról ezt már nem lehetett elmondani, újabb potyagólt kapott, megint szabadrúgásból. Szó szerint bevédte Ziyech nem túl veszélyes lövését, aki látván a kapus bizonytalanságát, egészen nyugodtan lőhetett. Onana ezzel nemcsak saját magát, hanem az egész csapatot kellemetlen helyzetbe hozta, mert így megint csak egy gól volt az előnyük.

Még csak a 70. perc hajnalán jártunk, amikor a törökök Akturkoglu góljával egyenlítettek. Ebben a gólban nemcsak a védők, hanem Onana is ugyanúgy benne volt, nem éppen azt bizonyítja, hogy ideális utód az elküldött De Gea helyén, aki ezeket a lövéseket sokszor könnyen védte.

Hiába vezetett az United kétszer is két góllal, miközben a meccs utolsó felében több gólt is szerezhettek volna a vendégek, 3-3 lett a vége. Nem kis helyzetek maradtak ki, így nemcsak Onanán ment el ez az egész.

Az United maradt az utolsó helyen 4 ponttal a szintén 4 pontos Koppenhága mögött, míg a Galatasaray 5 ponttal várja a folytatást. A már továbbjutott 12 pontos Bayern München ma este 21 órától látja vendégül a koppenhágai csapatot, de erősen valószínűtlen a pontszerzésük. Az utolsó körben, december 12-én a Manchester United az Old Traffordon fog játszani a Bayern ellen, ami jelen állás szerint egy B-csapatos németek ellen sem lesz egyszerű feladat.