367,11 Ft
395,66 Ft
462,32 Ft
70,611 $

EB: 240 ezer francia szurkoló írt alá egy petíciót, hogy játsszák újra a Franciaország – Svájc meccset

Közel negyedmillió ember szeretné meggyőzni az UEFA-t arról, hogy egy súlyos szabálytalanságra tekintettel újra kell játszani a Franciaország – Svájc nyolcaddöntős mérkőzést.

A svájci válogatott tagjai ünnepelnek, miután 3-3 után tizenegyesekkel 5-4-re gyõztek a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntõjének Franciaország – Svájc mérkõzésén Bukarestben 2021. június 28-án. MTI/AP/Reuters/Marko Djurica

Nagy Noel

Minden kétséget kizáróan Svájc okozta az egyik legnagyobb meglepetést eddig az Európa-bajnokságon azzal, hogy Bukarestben sikerült továbbjutniuk a végső győzelemre is esélyesnek tartott francia válogatott ellen.

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt még Franciaországnál volt a vezetés, ráadásul két gólos előnyük volt köszönhetően Paul Pogba csodagóljának. Haris Seferovic 81. percben, illetve Mario Gavranovic 90. percben szerzett góljának köszönhetően azonban Svájc kiegyenlített. Soron kívül Hajdú Péter: sajnálom, hogy Varga Judit magánéletéből szappanopera lett

A hosszabbítás végül nem hozott további gólokat, így büntetőrúgásokra került sor, amelyet valamennyi játékos sikerrel teljesített. Egy játékos azonban nem, méghozzá a franciák egyik legnagyobb sztárja, Kylian Mbappé, akinek nem sikerült berúgni a tizenegyest, így Svájc jutott tovább.

Nagyon sok – főként francia – szurkoló azonban felháborodását fejezte ki, hogy Mbappé nem rúghatta újra a tizenegyesét. Olyannyira nagy a felháborodás, hogy a spanyol Marca szerint már 240 ezren írtak alá egy petíciót, hogy újrajátszhassák a mérkőzést.

A kiakadás oka egyszerű: az aláíró szurkolók úgy látják, hogy Yann Sommer szabálytalanul védte ki a 22 éves támadó büntetőjét. Ilyenkor ugyanis az a szabály, hogy a kapus legalább egy lábának a vonalon kell lennie a lövés pillanatában.

A GiveMeSport által kikockázott felvételekből azonban kiderült, hogy Sommer nem követett el szabálytalanságot: bár kétségtelen, hogy amikor Mbappé nekifutott, a svájci hálóőr nem állt a vonalon, de a rúgás pontos pillanatában az egyik lábával érintett azt.

Forrás GiveMeSport

Ez pedig egyben azt is jelenti, hogy a játékvezetők jó döntést hoztak azzal, hogy nem rúgatták újra a tizenegyest, így alaptalan a francia drukkerek felháborodása, hiába vannak már közel negyedmillióan.