392,15 Ft
457,95 Ft
63,351 $

Dráma: Benzema kétperces duplája és Pogba álomgólja is kevés volt, kiesett Franciaország

Az Európa-bajnokság legintenzívebb estéjén vagyunk túl, két olyan mérkőzést láthattunk, amik döntőbe illőek voltak a fordulatokkal. Ebből Franciaország sem maradt ki, akiknek nem kicsit adták fel a leckét a svájci játékosok, és ideje korán eldönthették volna a párharcot.

Fotó: Twitter/ French Team

Alig térhettünk magunkhoz a gólzáporos és fordulatos horvát-spanyol mérkőzést követően, a franciák is nagy show-t csináltak, bár volt egy pont, amikor akár kilátástalan helyzetbe is kerülhettek volna, mivel Svájc 1-0-ás vezetésnél büntetőt kapott.

Rodriguez állt oda, hogy elvégezze, de nem járt sikerrel, mivel Lloris résen volt, így meccsben tartotta a francia válogatottat. Hatalmas meglepetés lett volna, ha Svájc ekkora előnybe kerül, amivel talán el is dőlt volna a mérkőzés. Soron kívül Három nő vesztette életét egy tragikus amerikai autóbalesetben

Az első gól már a 15. percben megszületett Seferovic révén, ami hidegzuhanyként érte Deschamps csapatát. Az 55. perc hozta a kulcspillanatot a büntető kivédésével, majd rá két perccel később Benzema Mbappé passzával egyenlített.

A Real Madrid csatára olyan jó tempóban maradt, hogy újabb két perc eltelte után a vezetést is megszerezte, amiben Griezmann segítette. A svájci rajongók csak néztek maguk elé, nem akarták elhinni, hogy ez megtörténik velük.

A 75. percben pedig megszületett az Eb egyik legszebb gólja, Pogba álomszerűen tekert a bal felsőbe, amivel már 3-1 volt az állás. Azok, akik azt gondolták, hogy ezzel minden eldőlt, talán túlságosan is magabiztosak voltak, mert Seferovic másodszorra is megrezgette a franciák hálóját, ekkor kevesebb mint 10 perc volt hátra a rendes játékidőből.

Szoboszlaiék nagy riválisa is bejelentkezett Ramosnál

Pogba gólja után 10 perccel Gavranovic hiába egyenlített, a partjelző lest intett. Egészen kevésen múlt, hogy ne lógjon be a svájci játékos, de ekkor sem adták fel, és mindent megtettek azért, hogy legalább a hosszabbítást kiharcolják.

Pár perc volt hátra, amikor Gavranovic következő próbálkozása újra célt ért, és ezt már megadta a játékvezető, ismét minden kezdődhetett elölről. Mivel 94 perc alatt sem jutottak dűlőre, jöhetett a hosszabbítás, akárcsak a horvát-spanyolon pár órával korábban. Coman nyerőember lehetett volna, néhány másodperccel a rendes játékidő vége előtt hatalmas kapufát lőtt.

A hosszabbításban sem unatkozhattunk, a vártnak megfelelően nyomtak a franciák, és a 95. percben nagyot kellett védenie a svájci kapusnak Pavard lövésénél. A ráadás első fele nem hozott gólt, így egyre közelebb kerültünk a büntetőrúgásokhoz.

A 111. percben Mbappé került ziccerbe egy kiugratást követően, de túlságosan is maga elé engedte a labdát, ráadásul nagyon rosszul találta el, és kis híján belesérült a próbálkozásba. A 114. percben a mérkőzés egyik leglátványosabb támadását hozták össze a franciák, ám a 94. percben Benzema helyére beállt Giroud kulcspillanatban törte el a labdát.

A 119. percben is jó labdát kapott Giroud, szépen fejelte rá a játékszert, de akkor sem járt sikerrel. Jöhetett az Eb első büntetőpárbaja, hogy eldöntsék, ki jut be a legjobb nyolc csapat közé.

Az idegtépő büntetőpárbajt Svájc nyerte, így hatalmas meglepetésre Franciaország nagyon hamar búcsúzott. Egy játékos hibázott, pont Mbappé, és ez elég volt ahhoz, hogy az aktuális világbajnok kiessen.

Megint pontokat veszített a Liverpool, a hajrában állt be Szoboszlai

Szoboszlai Dominik a hosszabbításban állt be a West Ham United elleni fordulatos mérkőzésen.

Már nem a Barcelona a második a spanyol bajnokságban

A Barcelona elvesztette a második helyét a spanyol bajnokságban, de lehetséges, hogy csak ideiglenesen.