389,35 Ft
453,65 Ft
63,054 $

Balszerencsés góllal játszott döntetlent a Ferencváros a Genk ellen

A Ferencváros a Genk ellen lépett pályára hazai környezetben, ami egyértelműen előnyt jelentett a magyar csapat számára a Konferencia-ligában.

A ferencvárosi Ibrahim Cissé (b) és Andi Zeqiri, a belga csapat játékosa a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének negyedik fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Genk mérkőzésen a Groupama Arénában 2023. november 9-én. MTI/Szigetváry Zsolt

A Ferencváros edzője, Sztankovics nehéz meccsre számított, de igyekezett kellően határozottan fogalmazni az esélyeiktől. Az ellenfél edzője szintén nagy küzdelemre számított, és végül mindkét trénernek igaza lett a Groupama Arénában.

A Fradi jól kezdte a találkozót, sokat birtokolták a labdát, és helyzeteket dolgoztak ki. Voltak percek, amik egyértelműen a vendég neve mellett szóltak, és többek között ziccert is hibáztak, akárcsak a magyar csapat. Soron kívül 380-760 év börtönre ítéltek egy gyilkos nővért

Mindkét oldalon adódtak komoly lehetőségek, de összességében a Ferencváros játszott jobban. Ezzel együtt Dibusz megint remekül védett, nem egy nagyobb védést kellett bemutatnia, ám nem remegtek meg a lábai.

Balszerencsés gólt kapott a Fradi

Ezzel szemben Vandevoordt már nem volt a helyzet magaslatán. Az egyik lövést magához akarta ölelni, de az kipattant a melléről, egyenesen Pesic elé, aki már nem hibázott, így értékesíteni tudta M. A. Fani kísérletét.

A 48. perctől vezetett a Ferencváros, ám semmit nem bízhattak a véletlenre, mert a Genk nem adta fel, miközben a Fiorentina is vezetéshez jutott a Cukaricki ellen. A 62. percen jött a hideg zuhany, miután a Genk furcsa körülmények között kiegyenlített.

Mane a sérülése miatt elhagyta a pályát, de mivel nem ment ki a labda, a csere sem érkezhetett időben, így a Genk emberelőnyben egyenlített. Az első lövés még kipattant Dibuszról, de Munoz már betalált a kapuba.

A folytatásban is erős maradt a Genk, Dibusz viszont gondoskodott arról, hogy a Ferencváros ne kapjon újabb gólt. Az 5 perces hosszabbításban rendkívül közel állt a Fradi a győzelemhez, de Vandevoordt óriásit hárított, éppen hogy csak le tudott érni a lövésre.

Végül maradt az 1-1, addig a Fiorentina, ha egy rúgott góllal is, megszerezte a kiemelten fontos 3 pontot. Az olaszok ezzel a győzelemmel 8 pontosak az élen, a Ferencváros 6 ponttal várja a második helyen a folytatást, de a Genk is 6 pontos, míg a Cukaricki eddig még csak pontot sem szerzett. A következő fordulóban november 30-án a Ferencváros a Cukaricki otthonába látogat, a Fiorentina pedig a Genket fogadja.