454,62 Ft
59,341 $

Nagyon sima meccs várhat a Ferencvárosra a Konferencia-ligában

A Ferencváros valószínűleg esélyt sem ad a Zalgiris Vilniusnak Budapesten a Konferencia-liga selejtezőjének visszavágóján.

Fotó: Pászka Lóránd, a Ferencváros (hátul) és Elionay, a máltai Hamrun Spartans játékosa a labdarúgó Konferencia-liga harmadik selejtezőfordulójának második, Ferencváros TC-Hamrun Spartans FC mérkőzésén a Groupama Arénában 2023. augusztus 17-én. MTI/Illyés Tibor

Az előző két körhöz hasonlóan a Ferencváros számára formalitásnak tűnik a csütörtöki visszavágó a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének negyedik, utolsó fordulójában, miután egy hete 4-0-ra győzött a litván Zalgiris Vilnius vendégeként.

A magyar bajnok az ír Shamrock Rovers, majd a máltai Hamrun Spartans ellen is legalább négygólos előnyről várta a második felvonást, amelyet ugyancsak megnyert. Most sem lehet más a célja hazai közönség előtt, minthogy kettős győzelemmel biztosítsa sorozatban ötödik csoportkörös szereplését.

A zöld-fehérek 2020-ban a Bajnokok Ligája, 2019-ben, 2021-ben és tavaly pedig az Európa-liga főtábláján futballoztak, így a korai BL-selejtezős búcsút követően – a feröeri Klaksvík meglepetésre kiejtette a magyar bajnokot – egyértelmű cél volt, hogy legalább a harmadik számú sorozatban, a Konferencia-ligában összejöjjön az őszi folytatás.

A Ferencváros remek főpróbát tartott

A Ferencváros remek főpróbát tartott, ugyanis egy félidő alatt hat gólt szerezve 6-1-re verte a Paksot. Máté Csaba vezetőedző irányításával kifejezetten hatékony a csapat támadójátéka, mivel a legutóbbi nyolc meccsén harmincszor volt eredményes, ráadásul csupán egyszer nem sikerült két gólt szereznie.

A tízszeres litván bajnok szintén gólgazdag győzelemmel hangolt az összecsapásra, vasárnap 4-1-re verte a bennmaradásért küzdő Dziugas Telsiai együttesét, azonban így is hatpontos hátránnyal második az FK Panevezys mögött.

A két gárda közös múltja is a Ferencváros mellett szól, mivel alig két éve a BL-selejtezőben kettős győzelemmel (3-1, 2-0) jutott túl a Zalgiris Vilniuson. A magyar csapat ezen kívül még egy alkalommal találkozott litván riválissal, 2019-ben a Südava ellen is veretlenül lépett tovább az El-selejtezőben. A Zalgiris az FTC előtt kétszer találkozott magyar ellenféllel, 2002-ben kiejtette a Budapest Honvédot az Intertoto Kupában, de a kispestiek 2019-ben visszavágtak az El-selejtezőben. A 20 órakor kezdődő mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

(MTI)

Agyonverte feleségét a volt kazahsztáni gazdasági miniszter, a gyilkosságról felvétel is készült

A férfi az egyik rokonának a tulajdonában lévő étterembe vitte feleségét, ahol a hajánál fogva rángatta, brutális módon ütlegelte és rugdosta, melynek következtében a nő a helyszínen életét vesztette.