Fény derült rá, mit gondolnak a magyarok egy esetleges budapesti olimpiáról
Egy friss kutatás során azt vizsgálták, hogy egy olimpiarendezés kapcsán hogyan vélekednek a megkérdezettek.
A Závecz Research a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) megbízásából végzett közvélemény-kutatást, amelynek során azt vizsgálták, hogy egy olimpiarendezés kapcsán hogyan vélekednek a megkérdezettek. Mint kiderült, a budapestiek majdnem háromnegyede (73%) támogatja, hogy egy olimpiai rendezéssel kapcsolatban először alaposan tájékozódni kell és felmérni, mit jelentene ez Magyarország és Budapest számára.
Országosan ez az arány közel kétharmados (64%) – tudhattuk meg az eredményekből. Az Economx megjegyzi: a felmérést telefonos adatfelvételi módszerrel végezték október 20. és 24. között. A kutatás a budapesti felnőtt népességet reprezentáló 500 fős, valamint az ország felnőtt népességét reprezentáló 1000 fős mintán készült. A cikkben hozzáteszik azt is: a MOB és a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) múlt csütörtökön közös tájékozódásra és döntéselőkészítő együttműködésre kérte fel Budapest Főváros Önkormányzatát.
A magyar olimpiai család felkérésének lényege, hogy mielőtt az olimpiarendezés komolyan szóba kerülhetne, a budapesti önkormányzat kapcsolódjon be a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által az érdeklődők számára felkínált, semmire nem kötelező tájékozódási szakaszba. Ez nem pályázás és nem jelentkezés, a döntés tehát nem olimpiarendezésről vagy olimpiára való jelentkezésről szól. Ehhez kapcsolódóan készült el a friss közvéleménykutatás – írják.
Korábban arról is beszámoltunk, hogy a Momentum továbbra sem akar olimpiát: a párt nemrégiben újfent hangsúlyozta az ezzel kapcsolatos véleményét. A hivatalos közösségi médiás oldalukon megjelent bejegyzésben azt írták, álláspontjuk 2017 óta változatlan ebben a kérdésben. „Olimpiai pályázat előtt népszavazásra van szükség, mi pedig következetesen fogjuk képviselni azt, hogy az olimpiára költendő pénznek van máshol helye” – jelentették ki.
A Momentum szerint a kormány már így is több százmilliárd forintot költött el olyan nagyberuházásokra, amelyek például az Atlétikai stadionnal, a Puskás Arénával és az MVM Dome-mal voltak kapcsolatosak. „Ezzel szemben az Üllői úti felüljáró rohad, a fővárosi építészek emberfeletti munkával tartják még mindig életben. A reptérre vezető gyorsforgalmi út és környéke is egy teljes felújításért kiált, a reptér közvetlen kötöttpályás bekötése a városi vérkeringésbe pedig még mindig fényévekre van” – emelték ki. Ezzel kapcsolatban itt írtunk bővebben.