Felfüggesztették a BBC televíziócsatorna sugárzását Kínában
A kínai nemzeti rádió- és televízióigazgatóság bejelentette, hogy az Egyesült Királyság igazságtalanul cselekedett, ezért leállították a brit közszolgálati csatornák sugárzását az országban.
A BBC felfüggesztését azután eszközölték, hogy Nagy-Britanniában megtagadták a kínai állami kézben lévő CGTN licencét. A The Print információi szerint Peking igazságtalannak tartották a brit kormány döntését, ezért válaszként ők is lekapcsolták a BBC-t Kínában.
Az Egyesült Királyság külügyminisztere, Dominic Raab Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy elfogadhatatlan és demokrácia-ellenes, amit Kína közszolgálatiság néven tesz, egyúttal hozzátette, csalódottak, amiért a kommunista vezetésű ország hatóságai ilyen drasztikus döntést hoztak meg.
A helyzet akkor eszkalálódott, amikor a hongkongi RTHK csatorna közleményében leszögezték, a BBC World és a BBC News csatornákat péntektől kezdődően beszüntetik, mivel azokban nyugati propagandát közvetítenek.
Mindezek után a brit Ofcom médiaszabályozó testület múlt héten megfosztotta sugárzási jogától a CGTN-t Nagy-Britanniában, majd a kínaiak felszólították a BBC-t, kérjenek bocsánatot azért, amiért részlehajlóan tudósítottak a koronavírus-járványról.
A BBC ezt elutasította, az eset apropóján pedig egy olyan riportot közöltek, amelyben az elnök, Hszi Csin-ping kormányának diktatórikus módszereit és médiacenzúráját kritizálták, valamint a Hszincsiang tartományban lévő munkatáborokat mutatták be.
Mint utólag kiderült, az Ofcom azért függesztette fel a CGTN brit licencét, mert a jogbirtokos nem szabályozhatta a műsor szerkesztését, így nem volt befolyása arra nézve, milyen riportokat adtak le a televízióban.