Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
353,50 Ft
Euró
394,33 Ft
Font
472,88 Ft
Bitcoin
63,226 $

Falus: 2021 második negyedévében már lehet vakcina

Falus András immunológus, a Semmelweis Egyetem professor emerítusa elmondta, a koronavírus-járvány még soha nem látott módon pörgette fel a tudományos kutatást, mely a vakcinafejlesztés területén nyilvánul meg a leginkább.

Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Falus András immunológus, a Semmelweis Egyetem professor emerítusa elmondta, a koronavírus-járvány még soha nem látott módon pörgette fel a tudományos kutatást, mely a vakcinafejlesztés területén nyilvánul meg a leginkább.

Nem túlzás állítani, hogy a koronavírus elleni védőoltásban van az emberiség nagy reménye, hogy visszatérhet segítségével előbb vagy utóbb az élet a normális kerékvágásba. Addig viszont a védekezés jelenlegi módjait kell alkalmazni, mint a maszkviselést, a távolságtartást és az alapos kézi higiéniát. Soron kívül Véletlenül elkotyogta egy interjúban, hogy megölte édesanyját, leadták a tévében is

A 24.hu megjegyzi, hogy az Ipsos végzett egy érdekes felmérést, melyből kiderült, a magyarok legalább 44 százaléka nem oltaná be magát egy bizonyítottan hatékony és biztonságos vakcinával, legfőképpen a lehetséges mellékhatások, és a hatékonyság kérdésessége miatt. A hírportál megjegyzi, az érvek inkább az „azt olvastam a Facebookon” kategóriából kerülnek ki.

A portál ennek kapcsán megkereste Dr. Falus András immunológust, hogy „öntsön tiszta vizet a pohárba” a vakcinákkal kapcsolatban. A professzor azzal kezdi, hogy a koronavírus-járvány példátlan módon felpörgette a tudományos kutatást, a vakcinák előállítására hatalmas mennyiségű anyagi és tudástőkét fektetnek világszerte.

Jelenleg több száz laborban zajlanak a munkálatok a világ körül, és száz felett van azon oltóanyagok száma is, amelyek potenciálisan sikeresnek bizonyulhatnak. Falus úgy véli, végül hat-hét védőoltás lehet, amely „célba ér”, és végül a tömeggyártását is megkezdhetik. A professzor kiemeli, reális 2021 második negyedévében készülhet el a vakcina, addig viszont meg kell oldani a logisztikai problémákat.

Elképzelhető természetesen, hogy a védőoltásnak lesznek mellékhatásai, ám a professzor szerint ez aránytalanul ritka, mivel az oltóanyagokat meglehetősen szigorú keretek között állítják elő, és több tízezer emberen tesztelik. Komoly mellékhatások „egymillióból egyszer fordulnak elő”, amely egyszerűen nincs arányban azzal, mintha nem oltanánk.

Dr. Falus szerint egyelőre úgy tűnik, koronavírus-vakcina esetében múló mellékhatásként felmerülhet fejfájás, láz, ami „nyilván kellemetlen, ám cserébe nem koronavírusos betegként, kétoldali heveny tüdőgyulladással és más súlyos tünetekkel küzdenek az ember életéért az intenzív osztályon”. Azt is hozzáteszi, szervezeti tulajdonságok is befolyásolják, hogy valakinél lesz-e mellékhatás.

CSATLAKOZZ A LINER.HU SZERKESZTŐI CSAPATÁHOZ!

A professzor szerint annyi érthető, ha a tömeg a legelső vakcinára úgy tekint, mint egyfajta prototípusra, viszont arról van szó, hogy az engedélyeztetési eljáráson átesett első oltóanyaggal az lehet a legrosszabb, ami történhet az emberek 99,99 százalékánál, hogy nem hat úgy, mint ahogyan vártuk.