Az Egyesült Államok kezdi kihúzni a gyufát Észak-Koreánál, akik fenyegetőzni kezdtek
Észak-Korea hivatalosan is reagált az Egyesült Államok által mutatott reakcióra, amit a legutóbbi rakétakísérletek után mutattak.
Mint ismeretes, az elmúlt hetekben és hónapokban Észak-Korea több rakétakísérletet is végrehajtott, ami aggodalommal tölti el a szomszédos Dél-Koreát és Japánt. A szövetséges Egyesült Államoknak sem tetszik az, amit az északiak csinálnak, akik azt állítják, nem háborúra készülnek, csupán arra, hogy megvédjék magukat.
Az őket érintő szankciók ellenére olyan fegyvereket tesztelhetnek, amik alapesetben tiltólistán lennének, és valójában vannak is. Az Egyesült Államok, akik hosszú hónapok óta próbálnak tárgyalást kezdeményezni Észak-Koreával, legutóbb a nemtetszésüket fejezték ki azzal kapcsolatban, amit a kommunista ország csinál.
Észak-Korea a csütörtökön kiadott hivatalos közleményében foglaltak szerint az Egyesült Államok túlreagálta a közelmúltban végrehajtott rakétakísérletét, és egyúttal megkérdőjelezték Washington tárgyalási ajánlatának őszinteségét.
Azzal vádolják az amerikaiakat, hogy kettős mércét alkalmaznak a fegyverfejlesztéssel kapcsolatban. Ugyanezt gondolják Dél-Koreáról és az ENSZ-ről, ami újabb feszültséget szülhet, miközben a szomszédos országok attól tartanak, hogy Észak-Korea egy nap támadást fog indítani ellenük.
A phenjani külügyminisztérium meg nem nevezett szóvivője a KCNA hírügynökségen keresztül azt mondta, az új ballisztikus rakétájuk tesztelése, amit egy tengeralattjáró segítségével hajtottak végre, egy általános tevékenység volt a részükről, hogy közép- és hosszú távon megvalósítsák a védelmi tervüket, és az nem az Egyesült Államok vagy bármely más ország ellen irányult – írja a CNA.
Donald Trump bejelentette, hogy egy új közösségi hálózatot indít Truth Social néven
A szóvivő szerint Washington ezzel szemben nagyon provokatív lépéseket tett az ENSZ Biztonsági Tanácsának összehívásával, mely szerdán ült össze, hogy megvitassák a helyzetet. Az USA közben megismételte, nincsenek ellenséges szándékaik Észak-Koreával szemben, és tartsák be a korábban hozott szankciókat, illetve fogadják el a felajánlott tárgyalási ajánlatokat.
Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete úgy fogalmazott, itt az ideje annak, hogy tartós és érdemi párbeszédet folytassanak a Korea-félszigetről, annak teljes denuklearizációjáról. Ezzel szemben Észak-Korea szerint az Egyesült Államok által mutatott kettős mérce kétségessé teszi a közeledésüket.
„A KNDK-t amiatt bírálni, mert egy ugyanolyan fegyverrendszert fejleszt és tesztel, mint amilyennel az Egyesült Államok rendelkezik, vagy amit az USA fejleszt, az egyértelműen kimeríti a kettős mérce fogalmát.” – mondta az északiak szóvivője, aki hozzátette, az Egyesült Államok és a tanács bármilyen helytelen magatartása súlyosabb következményekhez vezethet.
Nem ez az első eset Észak-Korea részéről, hogy súlyosabb következményekkel fenyegetőznek, és óva intettek attól, hogy bárki is egy veszélyes időzített bombával babráljon, ami ebben az esetben Észak-Koreát jelenti.