Észak-Korea megerősítette a legutóbbi rakétatesztjeit, Kim Dzsong Un megjelent
Kim Dzsong Un személyesen jelent meg az egyik fegyvergyárban, miközben ezzel párhuzamosan az észak-koreai média megerősítette a legutóbbi rakétatesztet.
Észak-Korea ezen a héten egy továbbfejlesztett nagy hatótávolságú cirkálórakétát és egy irányított taktikai rakétát küldött a levegőbe. Kim Dzsong Un, az ország vezetője közben egy olyan lőszergyárban tett látogatást, ahol a fő fegyverrendszerüket gyártják.
Erről az állami média, az KCNA számolt be pénteken, miután a sajtóban Dél-Korea és Japán aggodalmát fejezte ki az északiak újabb tesztjei miatt. 2022-ben ez már a hatodik ilyen tesztje volt Észak-Koreának, amely látható módon fokozta a fegyverkezését.
Ezen kilövéseket az Egyesült Államok is elítéli, amely újabb szankciókat vetett ki Észak-Koreára, akik úgy vélik, hogy Amerika fenyegető szándékkal van jelen a térségükben. A KCNA beszámolója szerint kedden egy nagy hatótávolságú cirkálórakéta-rendszer frissítését tesztelték, addig csütörtökön újabb tesztet tartottak, amelynek ideje alatt egy irányított taktikai rakétát küldtek a levegőbe, hogy megerősítsék a robbanófej teljesítményének hatékonyságát.
Kim Dzsong Un ugyan nem vett részt a teszteken, a lőszergyárban tett látogatása alatt dicsérettel adózott a fegyvergyártást illetően, miután azzal ugrásszerű haladást értek el, teljesítve a munkáspárt terveit.
Kim elmondta, a gyár nagyon fontos pozíciót és feladatot tölt be az ország fegyveres erőinek modernizálásában, illetve a nemzeti védelmi fejlesztési stratégia létrejöttében. A KCNA nem részletezte a fegyvereket, valamint a gyár helyét sem határozták meg – írja az Al Jazeera
Észak-Korea vezetője a gyárban mindent elsöprő lendületre szólította fel az embereket, akik nagy teljesítménnyel bíró csúcstechnológiás fegyvereket gyártják annak érdekében, hogy az ország megvédhesse magát, többek között Amerikától.
Phenjan hangsúlyozta, minden joguk megvan ahhoz, hogy megvédjék magukat, és kettős mércével vádolta Washingtont, valamint Szöult, akik több fontos hadgyakorlatot is tartottak a térségben.
Az Egyesült Államok felszólította az északi vezetőséget, hagyjanak fel az ehhez hasonló provokációval, megerősítvén, hogy teljes vállszélességgel a szövetségeseik mellett állnak. Az Európai Unió szintén nyilatkozatot adott ki, amelyben azt írták, hogy ezen tesztek veszélyt jelentenek a nemzetközi és regionális békére és biztonságra, miközben aláássák a párbeszéd újraindításának lehetőségét.
Szakértői vélemények szerint Észak-Korea ezekkel a tesztekkel erődemonstrációt tart, felvonultatván az egyre nagyobb fegyverarzenálját, ami aggasztó helyzetet teremt. Észak-Korea bejelentette, folytatja a fegyverkezéssel kapcsolatos fejlesztéseket, többek között a nagy teljesítményű robbanófejek modernizálását.