Észak-Korea megtorlással fenyegetőzik egy amerikai atom-tengeralattjáró megjelenése miatt
Észak-Korea vezetése már megtorlással fenyegetőzik azt követően, hogy egy amerikai atom-tengeralattjárót fedeztek fel Busanban.
Az USA és Japán megállapodott egymással, hogy közös erővel elérik Észak-Korea atomfegyvereinek elvételét. Röviddel a bejelentést követően az észak-koreai vezetés egyértelművé tette, erről szó sem lehet, és válaszul még nagyobb tempóban fejlesztik a nukleáris fegyvereiket.
A helyzet azóta csak fokozódott, miután Busanban megjelent az USS Alexandria, ami történetesen az amerikai haditengerészet egyik atom-tengeralattjárója. Jelenleg a dél-koreai kikötőben dokkol a tengeralattjáró, ami nem okozhat meglepetést, miután az USA és Dél-Korea katonai szinten is egymás szövetségesei.
Egy gyors támadású atom-tengeralattjáróról van szó, aminek jelenlétét fenyegetésnek minősíti Észak-Korea. Azzal fenyegetik az Egyesült Államokat, hogy ez súlyos fenyegetést jelent a nemzetbiztonságra nézve. Az észak-koreai vezetés elítélte az amerikai tengeralattjáró megjelenését Busanban, ami a Koreai-félsziget része.
Észak-Korea aggódik és fenyegetőzik
A közleményben foglaltak szerint Észak-Korea súlyos aggodalmát fejezte ki az Egyesült Államok veszélyes, ellenséges katonai cselekedete miatt, mely szerintük tényleges fegyveres konfliktusig vezethet az éles katonai konfrontációi részeként. A tengeralattjáró hétfőn kötött ki a kikötőben, hogy ellátmányt szállítson és pihentesse a legénységét.
NE HAGYD KI
Dél-Korea egyelőre nem kommentálta Észak-Korea nyilatkozatát, akik a nyilatkozatukban egyértelműen megfenyegették az USA-t, ami már nem az első ilyen eset. Phenjan állítja, a közös amerikai-dél-koreai katonai tevékenységek fenyegetést jelentenek a félsziget biztonságára, és ezeket az akciókat egy Észak-Korea elleni invázió próbájának tekintik – írja az Al Jazeera.
Észak-Korea vasárnap is nyilatkozatot adott ki, miután az Usa és Dél-Korea mindössze 25,7 kilométerre az Észak-Korea határtól gyakorlatoztak. Nemkívánatos következményekre figyelmeztetett az elzárt ázsiai rezsim. Trump lehet a kulcs a feszültség enyhítésében, aki 2018 és 2019 között három alkalommal is találkozott Észak-Korea vezetőjével, amire azelőtt nem volt példa. Trump volt az első hivatalban lévő amerikai elnök, aki észak-koreai földre lépett az 1953-ban kötött fegyverszünet megkötése óta, mely véget vetett a koreai háborúnak.