Ennyi koronavírus-halálesetre számíthatunk az oltások megkezdése előtt
Egyelőre csak becslések vannak arról, hogy hány halottja lehet a koronavírusnak a következő időszakban, de nagyon is reálisnak tűnik a duplázódás.
Egyelőre csak becslések vannak arról, hogy hány halottja lehet a koronavírusnak a következő időszakban, de nagyon is reálisnak tűnik a duplázódás.
Rengetegen várják a koronavírus-vakcinák megérkezését, de vannak olyanok is, akik biztosan nem akarják beoltatni magukat. Számtalan cikket közöltünk már az oltás részleteiről, hangsúlyozván a szakértők által, hogy maga a vakcinák beadása is sok időt vehet igénybe.
Ennek főként az erőforrásokat érintő korlátai vannak, mivel egy dolog rendelkezni a szükséges mennyiséggel, és más beadni azokat. Kínában és Indiában például több mint 1.4 és 1.3 milliárd ember él.
A legtöbb országban a kapacitás, az oltás lebonyolítása lesz a legnagyobb kihívás, nem is a vakcinák beszerzése, ami egy ideje folyamatban van. A legvalószínűbb forgatókönyv, hogy USA, Oroszország és Kína már novemberben, vagy legkésőbb decemberben megkezdik az oltásokat.
Mint arról a The Straits Times is beszámolt, addig napi szinten nagyon sokan fognak meghalni a vírus következményeként, és az azt követő időszakban is, mivel képtelenség ilyen gyorsan véghezvinni az oltásokat, valamint legyártani a szükséges mennyiséget.
A WHO egyik tisztviselője, aki az ENSZ ügynökségének sürgősségi programjának vezetője, azt mondta, hogy a 2 millió halott nagyon is valószínűnek tűnik, mire az oltások széles körben is elkezdenek terjedni.
Az új koronavírus Kínából indult el, és az elmúlt körülbelül 9 hónapban már több mint 900 000 ember halt meg a betegségben, akik közül még mindig sokan élhetnének, ha nem létezik a vírus. Mike Ryan hangsúlyozta, nem szabad a fiatalokat hibáztatni a fertőzések közelmúltbeli növekedéséért. Nem szabad ujjal mutogatni rájuk, még akkor sem, ha sokan közülük valóban nem tartják be a szabályokat, és nem a megfelelő módon cselekszenek.
A WHO közben tárgyalásokat folytat Kínával az ország esetleges csatlakozásáról a COVAX-ban. Egy program, ami a vakcinák méltányos elosztását kezdeményezi. Miután már Tajvan is csatlakozott a programhoz, akik nem tagjai a WHO-nak, összesen közel 160 résztvevővel bír a COVAX. 34 ország még mindig nem döntött erről, addig USA kizárta ennek a lehetőségét, és kilépett a WHO-ból.
Ha Kínát is meg tudják győzni a csatlakozásról, azzal egy újabb hatalmas vakcinaadagra tudnának szert tenni, mivel a világ második legnagyobb gazdaságáról beszélünk, ami potenciális oltásokat szállíthat. A következő évben már 1 milliárd ilyen adagot állíthat elő Kína.
Pénteken egy kínai egészségügyi tisztviselő azt mondta, a WHO támogatta az országot abban, hogy kísérleti koronavírus-vakcinákat adjon be az emberekbe, még akkor is, ha a klinikai tesztelések folyamatban vannak.
Nem sok rosszabb hír lehet ennél a GTA-6 rajongói számára…