Egymilliárd dollárt fektetett eddig az USA a potenciális koronavírus-vakcina kifejlesztésébe
Az Egyesült Államok kormánya megduplázta az amerikai Moderna gyógyszeripari cég COVID-19 oltóanyagának pénzügyi támogatását, amelynek utolsó klinikai tesztelési fázisát július 27-én kezdték meg.
Az Egyesült Államok kormánya megduplázta az amerikai Moderna gyógyszeripari cég COVID-19 oltóanyagának pénzügyi támogatását, amelynek utolsó klinikai tesztelési fázisát július 27-én kezdték meg.
Az eddigi 483 millió dollár mellé további 472 millió dollárt fog folyósítani az USA a Moderna biotechnológiai vállalatnak – jelentették be vasárnap a döntéshozók. A cég természetesen nagyon örült a plusz juttatásoknak, amelyeket kizárólag a harmadik tesztszakasz kibővítésére fordítanak, így 30 ezernél is több önkéntesen végezhetik el a kritikus kísérleteket.
A Moderna korábbi, kísérleti vakcinája az emberek 45%-ának szervezetében koronavírus-antitesteket termelt, ezért nem meglepő, hogy ők állhatnak a legközelebb a hatékony védőoltás kifejlesztéséhez.
Hétfőtől egy új fázis kezdődik, amikor is a 30 ezer önkéntes fele 100 mikrogrammnyi dózisú hatóanyagot fog kapni, míg a többiek hatástalan placebo-kezelésben részesülnek majd.
Az Egyesült Államok rengeteg pénzt pumpál jelenleg a gyógyszeriparba, ami nem meglepő, hiszen az elsők között szeretnének lenni, akik jövőre állampolgárok millióinak adhatják be a létfontosságú védőoltást.
Szerdán az amerikai-német BioNTech-Pfizer kollaboráció vezetői megerősítették, hogy az USA kormánya 1,95 milliárd dollárt tett félre arra az esetre, ha egy effektív ellenszérumot sikerül előállítaniuk, amiből 100 millió dózist azonnal megkaphatnának.
A Moderna szakértői úgy gondolják, hogy 2021-től képesek lehetnek legalább 500 millió, de akár 1 milliárd adag oltóanyag legyártására. Mindeközben a kínai Sinovac a brazil Butantan biológiai kutatóközponttal együtt fejlesztésben lévő védőoltása július 6-tól szintén a harmadik klinikai tesztfázisba lépett.
Az egész világon összesen 200 koronavírus-vakcinán zajlanak a kísérletek, közülük 23 jelöltet már embereken vizsgálnak.
Ne hagyd ki: