Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az egészségügyi rendszer jelentős átalakítására van szükség az adósságok miatt a szakértő szerint

Kunetz Zsombor úgy gondolja, kormányoktól függetlenül sokáig hagyták gyűlni a kórházak adósságait, azonban minél előbb megoldást kell találni a problémára.

...svg content...Fotó: Oltáshoz készítik elő a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyagot, a Comirnaty-vakcinát a Jósa András Oktatókórházban kialakított oltóponton 2021. május 2-án. MTI/Balázs Attila
Belföld
Author image

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

A Magyar Államkincstár adatai szerint áprilisban a magyar kórházak összadóssága 32,7 milliárd forint volt, ezzel kapcsolatban kérdezte az ATV az ATV Start című műsorban Kunetz Zsombor egészségügyi elemzőt.

Szerinte ebben a növekedésben több dolog is közrejátszhat, a kórházigazgatók felelőtlen (vagyis az ő szavaival inkább nem létező) gazdálkodása mellett a koronavírus-járvány miatti bizonytalanságok is az okok között vannak. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

A bizonytalanság közepette sok kórház ráadásul átállt bázisfinanszírozásra, ami szerinte sok esetben rossz ütemben történt, a koronavírus pedig mind az anyagi, mind az emberi erőforrásokat tekintve költségesnek bizonyult.

Kunetz elmondta, ez egy kormányfüggetlen jelenség, bár hozzátette, „a jelenlegi kormány 10 éve nem talált megoldást a helyzetre”.

Úgy gondolja, bérfelzárkóztatás mellett teljesen át kellene alakítani a rendszert, mert az már a járvány előtt is pazarló volt és az is gond, hogy mivel sok körzetben nincs háziorvos, az ottani betegek ellátása is a legközelebbi kórházra hárul.