Duplájára nőtt a családon belüli erőszakok száma az iskolabezárások ideje alatt
A koronavírusnak számos negatív hatása van, amik közül nem egy érinti a gyerekeket, és a családokat. Statisztikák, amiknek nem szabadna megszületniük.
A koronavírusnak számos negatív hatása van, amik közül nem egy érinti a gyerekeket, és a családokat. Statisztikák, amiknek nem szabadna megszületniük.
A világjárvány számos olyan korlátozáshoz vezetett, amikben ezelőtt nem lehetett részünk. Egy jelenlegi generáció sem élt meg hasonlót egy világjárvány ideje alatt, aminek többségében negatív hatásai vannak.
Az aljazeera.com arról is beszámolt, hogy a COVID-19 miatt csak növekedést mutattak a gazdagok és a szegények közötti különbségek. A járvány kihirdetése óta eltelt 6 hónap alatt a legkiszolgáltatottabb gyerekek különösen negatívan részesültek az oktatás hiányából és az egészségügyi ellátástól.
Ezeket egy neves és elismert Egyesült Királyságban lévő csoport állapította meg. A Save the Children új, globális felmérését 37 országban végezték el, amiben 25 000 gyermek és gondozó tapasztalatai kaptak helyet. A gyermekek kétharmada például egyáltalán nem volt kapcsolatban a tanárokkal a lezárás ideje alatt, míg 10-ből nyolc úgy vélte, hogy az iskolák bezárása óta keveset, vagy semmit sem tanultak.
A világjárvány miatt jövedelmük több mint felét elvesztő háztartások mintegy 93%-a mondta azt, hogy nehézségeket okoz számukra az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés. Az otthoni erőszak kétszeresére, 17%-ra nőtt az iskolák bezárásával. Ez a szám korábban 8% volt, amikor még működtek az iskolák.
Inger Ashing, a Save the Children első embere hangsúlyozta annak a fontosságát, hogy a gyermekek egész generációjának védelme érdekében sürgősen fokozni kell az alacsony jövedelmű országok és gyengébb államok adósságcsökkentését. Ezzel pedig növelnék az esélyt arra, hogy a gyermekek egy szebb jövőt kaphatnak annál, mint ami jelenleg vár rájuk.
Az ország, ahol 24 óra leforgása alatt több mint 600-an haltak meg koronavírusban