Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,38 Ft
Euró
393,57 Ft
Font
460,35 Ft
Bitcoin
70,199 $

Drámai a helyzet a magyar szállodaiparban

Akkora a munkaerőhiány a hazai hotelekben, hogy gyakran már az igazgatóknak is munkába kell állniuk, és neki kell fogniuk a takarításhoz.

MTI/Máthé Zoltán
Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke az InfoRádiónak adott interjújában elmondta, szerinte valós tevékenység Budapesten nem nagyon lehet, vidéken viszont teljesen más a helyzet, ugyanis a magyar emberek megindultak a belföldi célpontok felé. 

Az elnök hozzátette, hogy a magyar lakosság nagy többsége nem a fővárosban él ugyan, de hosszú évtizedek tendenciája már, hogy a belföldi turizmus 75-80 százalékát a budapestiek adják, amin változtatni kellene, de ez nem megy egyik percről a másikra. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

„Budapest esetében minden lehetőséget meg kell ragadni, akár a Restart programmal, akár a Magyar Turisztikai Ügynökség különféle marketingakcióival, illetve a szállodások saját maguk által megcélzott belföldi vendégkörével, de a külföldiek nélkül Budapest nem kalkulálható turisztikai szempontból.”

Flesch Tamás úgy gondolja, a külföldi turisták érkezése a tengerentúlról egyelőre reménytelennek tűnik, így a szövetség változatlanul az európai – köztük a német, francia, brit és orosz – turistákban bízik, akik 80-85 százalékát adták a budapesti turizmusnak a világjárványt megelőzően, általuk elindulhatna valami Pesten.

A szakember drámainak értékelte a munkaerő kérdését a szállodaiparban. Mint elmondta, akkora a hiány, hogy sokszor már az igazgatók vagy az értékesítők takarítanak, és szakácsok sincsenek, pedig még el sem indult igazából Nyugat-Európából a magyar szakemberek elszívása, ahogy az volt 2019 előtt is.