388,60 Ft
451,81 Ft
62,341 $

Kiütéses vereséget szenvedett a Debrecen a Rapid Wientől

A Debrecen jó esélyekkel várhatta a Rapid Wien elleni találkozót a Konferencia Ligában, de hiába, a visszavágón gólokkal nyertek és voltak jobbak a vendégek.

Fotó: Guido Burgstaller, az osztrák Rapid Wien (k) és Stefan Loncar (lent), a Debrecen játékosa a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában játszott Debreceni VSC - Rapid Wien visszavágó mérkőzésen a Nagyerdei Stadionban Debrecenben 2023. augusztus 17-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Miután a Debrecen a Rapid Wien otthonában gól nélküli döntetlent játszott, joggal bízhattunk abban, hogy a magyar csapat favorit lehet odahaza. Nem éppen úgy kezdődött a mérkőzés, mint azt tervezte a Debrecen.

Seidl már a 15. percben megszerezte a vezetést, majd sorra kapták a vendégek a sárga lapokat, amikor a 43. percben egy balszerencsés mozdulat végén Romanchuk öngóljával már 2-0 volt az állás. Soron kívül Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italia ötödik szakaszán

Az első félidőben több lehetősége is volt a Debrecennek, de azok nem értek kaput, így kétgólos hátrányban kellett lemenniük a pályáról a 15 perces szünetre, míg a Rapid magabiztosan várhatta a folytatást.

Kiütés lett a vége

A második félidő is legalább annyira rosszul kezdődött, mint az első, Gruli gyakorlatilag eldöntötte a találkozó és a továbbjutás sorsát, amikor az 52. percben beköszönt, így minden esély elszállt a Loki számára.

Ezzel azonban nem ért véget a hidegzuhany, Burgstaller a 72.percben szó szerint bevetődött a kapuba, a labdával együtt. Messze nem olyan eredmény született, ami reálisnak mondható, még akkor sem, ha a Loki nem hozta azt a szintet, mint idegenben.

A hajrában is kapott egy gólt a Debrecen, így végül 5-0-s összesítéssel voltak kénytelenek búcsúzni. A szintén hazai pályán játszott Ferencváros viszont magabiztosan, 8-2-es összesítéssel jutott tovább.