61,413 $

Videón De Rossi látványos debütálása az AS Roma kispadján Mourinho kirúgása után

De Rossi nagyon látványos módon mutatkozott be az AS Roma kispadján, röviddel azután, hogy Mourinho kénytelen volt elhagyni az olaszokat.

Fotó: EPA/GIUSEPPE LAMI

Mourinhót egyfajta megváltóként várták Rómában, annak ellenére is, hogy korábban az Interrel mindent vitt, akik nem éppen a rómaiak kedvenc ellenfeleik. Hamar megszerettette magát a portugál sztáredző az örök városban, ahol imádott dolgozni, és gyorsan nyert is egy kupát a csapatnak, akik régóta nem végeztek a bajnokság élén.

Az idő múlásával egyre több pletyka látott napvilágot arról, hogy Mourinho lehet a portugál válogatott szövetségi kapitánya, és állítólag a brazilok is megkeresték, akárcsak a PSG és a szaúdi bajnokságból. Minden érdeklődésre és ajánlatra nemet mondott, mert kitartott az olasz csapata mellett, ám hiába, mert a vezetőség megvált tőle. Soron kívül Országszerte akadozott a Vodafone és a Digi szolgáltatása is kedden

Még a szezon végét sem várta meg a tulajdonosi kör, az AC Milan elleni vereség után megköszönték Mourinho munkáját, aki ezzel ismét vaskos végkielégítést kapott, akárcsak korábban a Tottenham-nél, a Manchester Unitednél és a Chelsea-nél. Súlyos összegek ezek, bár Mourinho számára a pénz csak harmadlagos.

Győzelemmel debütált De Rossi

A hírek szerint Szaúd-Arábiába tarthat, ahol minden eddiginél több pénzt fizethetnek neki. Korábban célzott arra, hogy szívesen dolgozna a szaúdi bajnokságban, amit Cristiano Ronaldo szerint már most jobb, mint a Ligue 1, a francia liga. Nem mindenki ért ezzel egyet, de ami biztos, Mourinhóval más szintre kerülne a bajnokság.

Időközben De Rossi vette át az AS Roma irányítását, egy olyan római legenda, akinek ez az első komoly munkája edzőként. Mint az általában lenni szokott, győzelemmel mutatkozott be az új edző. Lukaku szerezte meg a vezetést a Verona ellen a 19. percben, míg pár perccel később Pellegrini is beköszönt, szintén El Shaarawy passzából.

A rómaiak végül 2-1-re nyertek, ami lehetett volna 2-2 is, mert a 66. percben a vendégek büntetőt hibáztak. A 76. percben ugyan szépítettek, ez már semmire nem volt elég, és vereséggel voltak kénytelenek távozni. Ugyan nyert a Roma, még mindig csak a 8. helyen állnak, bár azt is tegyük hozzá, hogy a 4. Fiorentina is csak 2 pontra van tőlük, akik egy meccsel kevesebbet játszottak, akárcsak közvetlen mögöttük a Bologna, a Fiorentina és az Atalanta.