Csepp formájú gyilkos csillagot fedeztek fel, ami egy másik égitestet szupernóvává változtat
Az égitest azért vett fel csepp alakot, mivel a környéken lévő gravitációs húzóerők spagettiszerűvé nyújtották.
A szóban forgó HD265435 csillag a Földtől nagyjából 1 500 fényévre helyezkedik el az univerzumban. Egy forró törpéről beszélünk, ami egy nagyobb, vörös óriásból keletkezett, jelenleg pedig még zajlik belsejében a hélium fúziója.
Ami még ennél is furcsább, hogy az irányából fogott jelek alapján szokatlan mintákat vesznek fel a környékéről származó fénysugarak, melyekből azt lehet feltételezni, hogy a csillag nem gömb, hanem meghosszabbodott csepp alakot öltött.
A Warwick Egyetem asztronómusai szerint a jelenség azzal magyarázható, hogy a forró törpe közelében egy fehér törpe is jelen van, amelyről bebizonyosodott, hogy nagyjából minden századik percben megkerüli a társát, melynek következtében létrejött a csillag egyedi formája.
Olyan gyorsan repkednek egymás körül a csillagok, hogy a jövőben összeolvadhatnak, és egy hatalmas szupernóva-robbanás keretében megsemmisülhetnek, végül könnyen elképzelhető, hogy egy apró fekete lyukká törpülhetnek.
Ez a folyamat az úgynevezett Ia-típusú szupernóváknál játszódik le, ekkor ugyanis mérhetetlen erejű termonukleáris reakciók zajlanak, hiszen a fehér törpék rendkívül sűrű összetétellel rendelkeznek, és ez alól a HD265345 sem képez kivételt.
Egyelőre nem tudják csillagászok előrejósolni, pontosan mikor történhet meg a robbanás, viszont ha eljut a fehér törpe egy olyan pontra, hogy már nem tud megfelelően körözni társa mellett, akkor bekövetkezhet a kozmikus katasztrófa, amelyet űrtávcsövekkel azonnal detektálhatnak majd a szakemberek.