Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

PC

Alapjaiban változik meg a Chrome böngésző

Alapjaiban változik meg a Chrome böngésző

Alapjaiban változik meg a Chrome böngésző
Unsplash/Kelly Sikkema

A Google Chrome hamarosan beépített mesterséges intelligenciával gazdagodik, ami alapjaiban változtatja meg a böngészőhasználatot.

A Google gyakorlatilag hivatalosan is megerősítette, hogy a Chrome böngészőbe integrálni fogják a Gemini mesterséges intelligenciát, ami Windows 11 és Windows 10 rendszereken egyaránt elérhető lesz. A fejlesztésről először a Windows Latest számolt be, ami összhangban áll a vállalat korábbi célkitűzéseivel a Gemini Live modell böngészőbe történő beépítéséről.

A Gemini integrációjával kapcsolatos információk egy bírósági tárgyaláson láttak napvilágot, ahol azt vizsgálják, vajon a Google visszaél-e domináns piaci pozíciójával. A vállalat belső prezentációjában egyértelműen megfogalmazták, hogy a Chrome böngésző hamarosan egyesíti magában a Google legjobb funkcióit és a személyes MI-asszisztens képességeit.

A tervek szerint a Gemini egy testreszabható widget formájában jelenik meg, amelyet a felhasználók egy rendszergomb vagy ikon segítségével érhetnek majd el. Kiemelendő, hogy a Windows 11 rendszeren közvetlenül is aktiválható lesz az asszisztens, és a Chrome bezárása után is működőképes marad. A fejlesztők egyelőre nem terveznek különálló Gemini alkalmazást Windowsra, az MI-asszisztens működése továbbra is a Chrome böngészőhöz lesz kötve.

Az MI-asszisztens integrációja

A Google május 20-21-én megrendezésre kerülő I/O konferenciáján várhatóan részletesebben is bemutatják a Chrome és a Gemini Live MI-modell összekapcsolását. A prezentációból kiderült az is, hogy a vállalat további fejlesztéseket tervez 2025-re, ám ezeket egyelőre „titkos” megjelöléssel látták el, ami izgalmas újdonságokat sejtet.

Az MI-asszisztens integrációja válaszlépésnek tekinthető a Microsoft hasonló lépésére, amely nemrég építette be a Copilot mesterséges intelligenciát a Windows 11 rendszerbe. A Google már tavaly megkezdte az alapvető MI-funkciók, például a Google Lens keresési lehetőségeinek beépítését a Chrome-ba.

A fejlesztés árnyoldalaként érdemes megemlíteni, hogy a nemrég bemutatott Gemini 2.5 Flash verzió, bár teljesítményben felülmúlja elődjét, biztonsági szempontból aggályokat vet fel. A technikai jelentés szerint a szöveg- és képfeldolgozás terén egyaránt romlott a biztonsági teljesítmény, ami azt jelenti, hogy a modell gyakrabban válaszol olyan kérésekre is, amelyeket a szabályok szerint figyelmen kívül kellene hagynia.