Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Carragher: a Newcastle felmosta a padlót a Liverpoollal

Carragher ezúttal sem rejtette véka alá véleményét.

Carragher: a Newcastle felmosta a padlót a LiverpoollalFotó: MTI/EPA/Tolga Akmen
Sport

Szabó Kata

Szerkesztő

Jamie Carragher, a Sky Sports jelenlegi szakértője és a Liverpool 2005-ös Bajnokok Ligája győztes játékosa szerint a Newcastle United dominanciája egyértelmű volt a Liverpool elleni angol Ligakupa-döntőben:

„A Newcastle nemcsak nyert, hanem le is söpörte a Liverpoolt a pályáról. Az eredmény simán lehetett volna 3-0 vagy 4-0 is. A Liverpool csak egy vigaszgólt szerzett, de valójában nem volt esélye”

A korábbi hátvéd elismerte, a Liverpool szezonbeli teljesítménye miatt nehéz túlzottan kritikusnak lennie, ugyanakkor kiemelte, az utóbbi mérkőzéseiken gyengén teljesítettek:

„A PSG ellen sem voltak meggyőzőek, a Newcastle pedig egy erős Premier League-csapat, ami fizikailag és taktikailag is felülmúlta őket. A Liverpool fáradtnak tűnt, szerencséjükre még mindig jelentős előnyük van a bajnokságban”

Carragher szerint Eddie Howe csapata remekül használta ki fizikai fölényét:

„A Newcastle mindig is fizikális csapat volt Howe irányítása alatt, de most hozták ki magukból a legjobbat. Nem volt különösebben látványos meccs, de ennek nagy része az ő játékstílusuknak köszönhető. A Liverpool támadósorából hiányzott az igazi tempó”

Végül hozzátette:

„Ez nem a Liverpool napja volt, minden a Newcastle-ről szólt. A pontrúgásokat, a középpályás párharcokat és a sebességet tekintve is fölényben voltak. A Liverpool egyszerűen nem tudott lépést tartani velük”