Veszélyeztetett fajok maradványait találták kutya- és macskaeledelekben
Valamiért kihalófélben lévő cápafajok húsa került bele azokba a konzervekbe, amiket kifejezetten háziállatok számára gyártottak.
A Szingapúri Nemzeti Egyetem két kutatója DNS-vizsgálattal megállapította, pontosan milyen eredetű húsok találhatóak a városállamban gyártott állateledelekben. A Frontiers in Marine Science tudományos folyóiratban közzétett eredményekből kiderült, rengeteg olyan húst fehér halként tüntetnek fel a gyártók, amelyek valójában veszélyeztetett cápafajoktól származnak.
Tudósok feltételezése alapján az óceánban élő cápafajok háromnegyedét manapság már a kihalás veszélye fenyegeti, és hiába minden igyekezet, a halászok járulékos veszteségként továbbra is eljuttatják egyébként rendkívül értékes húsukat a piacokra és a különböző üzemekbe.
Azon túl, hogy ezáltal hozzájárulnak a tengerek túlhalászásához, még a háziállatoknak sem tesznek jót, szakértők szerint ugyanis a cápahús tápértéke rendkívül alacsony a többi húsfajtákhoz képest.
Az Exeteri Egyetem ökológusa, Dr. Andrew Griffitsh elmondta, a kutyák és a macskák egyenesen ódzkodnak az ilyen fajta táplálékoktól, mivel nincs bennük megfelelő mennyiségű kalória.
„Mivel a legtöbb országban nem kedvelik az emberek a cápahúst, ezért állatok számára készített eledelekbe próbálják beledarálni. Minden megtesznek annak érdekében, hogy értékesítsék a kifogott zsákmányt” – magyarázta a szakember.