A brit kormány megakadályozná, hogy Kínába toborozzák a volt brit katonai pilótákat
Miután Kína igen masszív pilótahiánnyal küzd, minden lehetőséget megpróbálnak megragadni, hogy a legjobb szakembereket toborozzák, és nem vetik el annak a lehetőségét sem, hogy volt brit katonai pilótákat vegyenek fel, ám ezt a brit kormány nem nézi jó szemmel.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk, Kína jelenleg azzal a problémával küzd, hogy nincs elegendő pilótája, akik alkalmasak lennének a repülőgép-hordozókon található vadászgépek vezetésére, így nagy valószínűséggel arra kényszerül a kínai haditengerészet, hogy felgyorsítsa a pilótaképzési programot.
A Népi Felszabadító Hadsereg Haditengerészete (PLAN) egyre nehezebben tudja kielégíteni a megnövekedett keresletet a képzett pilóták iránt, akik a repülőgép-hordozókra speciálisan gyártott J-15 típusú vadászrepülőgépeket működtetnék.
A CNA beszámolója szerint a brit kormány kedden közölte, hogy „határozott lépéseket tesz” annak érdekében, hogy megakadályozza a kínai toborzást, miután kiderült, hogy a brit légierő egykori és jelenleg is szolgálatot teljesítő kollégáit akarják toborozni a kínai katonai személyzet bővítésére.
Noha a brit katonai állomány relatíve gyakran vesz részt külföldi hadseregekkel szervezett, közös kiképzési gyakorlatokon, a volt brit pilóták összejátszása Kínával a brit kormány szerint „a globális biztonságot fenyegető első számú kockázat” és ezzel együtt komoly aggodalomra ad okot.
A brit védelmi minisztérium szóvivője az AFP-nek nyilatkozva úgy fogalmazott: