Brazília és Bolsonaro újabb nagy bejelentése a koronavírus kapcsán
Az ország elnöke megerősítette, hogy a hivatalos vakcina beadását sem fogják kötelezővé tenni, hiába a rengeteg fertőzött.
Az ország elnöke megerősítette, hogy a hivatalos vakcina beadását sem fogják kötelezővé tenni, hiába a rengeteg fertőzött.
Brazíliában különösen nehéz a helyzet a koronavírus miatt, mely sok országgal ellentétben lassan robbant be, és még messze nem látni a fényt az alagút végén. Jair Bolsonaro, Brazília elnöke más módon járt el, mint a legtöbb ország vezetője, amiért sok kritikát is kapott.
Ennek ellenére a brazilok többsége nem Bolsonarót teszik felelőssé a helyzetért, aki következetesen becsülte alá a koronavírus kitörésének súlyosságát. Hétfőn kijelentette, hogy senkit nem fognak arra kényszeríteni, hogy menjen el a pandémiával szembeni oltásra, ha az kifejlesztésre kerül.
A kormány dollármilliókat szánt az oltások megvásárlására és annak jövőbeni előállítására, mivel Brazília az Egyesült Államok mellett a legsúlyosabb kitörési pontnak számít a rengeteg fertőzöttjével és halottjával.
„Senki sem kényszeríthető az oltásra.” – idézte a Global News a brazil elnök szavait. Eddig több mint 3.9 millió esetet erősítettek meg az országban, és már 121 381 haláleset történt, amit a COVID-19 okozott.
Mutatjuk, milyen sorrendben jelentkeznek a koronavírus tünetei
Az egészségügyi minisztérium hivatalos tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 45 961 új esetről és 553 halálesetről tudni, melyek mint a világjárványhoz köthetőek. Bolsonaro sok kritikát kapott a nemzetközi sajtóban, amiért lebecsülte a vírus jelentőségét, és azt „kis influenzának” nevezte, figyelmen kívül hagyva a tudományokon alapuló ajánlásokat, és ellenezte a brazil kormányzók és polgármesterek erőfeszítéseit a karantén mellett.
Maga az elnök is elkapta a vírust, amiből nemrég épült fel, és már 346 millió dollárt különített el a vakcina megvásárlásához, és annak előállításához. Sao Paulo kormánya a kínai Sinovac Biotech céggel dolgozik együtt egy potenciális oltóanyagon.
Brazília reméli, hogy mindkét vakcina adagjának elosztása 2021 elején megkezdődhet. A másik ilyen vakcina az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca PLC közös fejlesztéséből kerülhet Brazíliába.
Ne hagyd ki: