389,38 Ft
455,14 Ft
59,183 $

Tuchelt kiállították Münchenben, továbbjutott a Manchester City

Haaland először büntetőt hibázott, majd nem sokkal később akcióból betalált, és összességében a City a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágójából is nyertesen jött ki a Bayern München ellen.

Fotó: EPA/RONALD WITTEK

A keddi játéknapon is két negyeddöntőt rendeztek a Bajnokok Ligájában. A visszavágókat azok a csapatok hozták, akik előnybe kerültek az első mérkőzésen, így a Real Madrid jutott tovább, meglehetősen simán, míg a másik oldalon az AC Milan már neccesebben tette ezt meg.

Lampard arra panaszkodott, a madridiak egyik legjobbját ki kellett volna állítani, de az sem lett volna garancia arra, hogy kiharcolják a hosszabbítást. Ezzel együtt a kispadra visszatért legenda negatív rekordot írt a Chelsea-vel, ami igen aggasztó a szurkolók és a tulajdonosi kör számára. Soron kívül Fontos bejelentést tett Orbán Viktor a magyar üzemanyagárakról

A szerda este csúcstalálkozója a Bayern München-Manchester City volt, amit az angolok kényelmes, háromgólos előnyből várhattak. Tuchel is csak a csodában hihetett, mert ez a Bayern nem az a Bayern, amihez az évek alatt hozzászoktak a futballrajongók.

Haaland büntetőt hibázott, majd gólt lőtt

Összességében egy nagyon lüktető, eseménydús és fordulatos első félidőt láthattunk, melynek ideje alatt ugyan nem született gól, egy percre sem unatkozhattunk. Kisebb csoda, hogy 0-0-val mentek el a csapatok a 15 perces pihenőre, mert mindkét oldalon voltak komoly lehetőségek.

A Bayern sokkal jobban játszott, mint egy héttel korábban, ám a gólok nem akartak jönni. Sőt, a 18. percben Upamecano piros lapot kapott Haaland buktatásáért, de a hazaiak megúszták az emberhátrányt, mert a norvég klasszis lesről indult.

A 38. percben ismét Upamecano került főszerepbe, aki kézzel ért a labdához a 16-oson belül, a játékvezető pedig rögtön a büntetőpontra mutatott. Haaland állt oda, hogy megszerezze a vezetést, aki addig szinte semmilyen formában nem volt veszélyes a kapura. Olyannyira rosszul rúgta a büntetőt, hogy még kaput sem talált, túl magasan helyezte a labdát, így maradt a 0-0.

Tuchelt kiállították

Hasonló mederben folytatódott a mérkőzés a második félidőben, és noha a Bayern-tábor rendkívül boldog volt Haaland kihagyott büntetője miatt, az 57. percben már a norvég örült, mert akcióból betalált, amihez Upamecano elcsúszása is kellett.

A 75. percben ugyan a Bayern betalált Tel révén, les miatt visszavonták a gólt, így maradt az 1-0-s City-vezetés. A 82. percben a VAR-os elemzést követően a játékvezető a büntetőt ítélt a City ellen. A csereként beállt Mané adta volna be a labdát a 16-oson belül, amikor Akanji keze megakadályozta ebben, és már akkor tudni lehetett, mi lesz ennek a vége. A büntetőt Kimmich értékesítette, ami után 4-1-gyel folytatták a felek a játékot.

Pár perccel a rendes játékrész lejárta előtt Tuchel véglegesen kihúzta a gyufát a heves reakcióival, és miután megkapta a második sárga lapját, mehetett fel a lelátóra. Végül a City 4-1-es összesítéssel jutott tovább, addig a Bayern búcsúzott a legrangosabb európai sorozattól.