61,712 $

5-0-s győzelemmel került a Barcelona elé az Atletico Madrid

Jó napja volt az Atletico Madridnak, akik pontszámban beérték a Barcelonát, és már meg is előzték őket.

Fotó: EPA/Daniel Gonzalez

Azután, hogy a Real Madrid kiütötte a második helyen álló Gironát, szinte el is dőlt a bajnoki cím sorsa. Kisebb csoda kellene ahhoz, hogy a madridiak kiengedjék a kezükből a győzelmet, és még az is benne van a pakliban, hogy a Barcelona problémákat okozhat a Gironának. Sőt, az Atletico is képes lehet erre, akik jelenleg 5 pontra vannak.

Igaz, egy meccsel többet játszottak, mint a Girona és a Barcelona, de a nyomás most a két másik klubon van. A katalánok szintén 51 pontosak, és noha nem mondtak le a címről, ők is elismerik, hogy innentől kezdve ez nagyon nehéz lesz. Az Atletico ez könnyed 5-0-val üzent szombaton a LaLiga 25. fordulójában. Soron kívül Lehúzta a vécén újszülött gyermekét egy 15 éves lány, vádat emeltek ellene

Llorente jól kezdett, már a 15. percben megszerezte a vezetést, 5 perccel később pedig duplázott a Las Palmas ellen. A hazai közönség is sokat tett hozzá ehhez, szabályosan a kapuba üvöltötték a labdát. A második félidő legelején Correa is eredményes volt, akinek Koke adta a gólpasszt. A 62. percben pedig büntetőt értékesített Correa, és ezzel minden eldőlt.

Depay ezúttal is csak csereként kapott lehetőséget, a 63. percben állt be Llorente helyére, majd a rendes játékidő vége előtt 3 perccel gólt szerzett. Ez az 5-0 is megmutatta, hogy az Atletico nincs rossz formában, míg a Las Palmas még így is a 9., nincs veszélyben a LaLiga-tagságuk, hiába tartották őket biztos kiesőnek.

Katasztrófahelyzetet hirdettek Texasban, életveszélyes áradásokra figyelmeztetnek

A viharos időjárás súlyos áradásokkal fenyeget Texasban.