389,66 Ft
455,20 Ft
65,225 $

Megint gálázott az Arsenal, de jó híreket is kaptak Szoboszlaiék

Kapott jó és rossz híreket is Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool, akik továbbra is vezetik az angol bajnokságot.

Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

A Liverpool magabiztosan nyert a Brentford otthonában, és még mindig Szoboszlai Dominik nélkül, aki egy makacsnak tűnő sérüléssel bajlódik. Rossz hír, hogy két újabb sérült iratkozott fel a listára, egyikük Jota, aki igen komoly fájdalmakkal az arcán hagyta el a pályát az első félidő vége előtt, a sérüléséből visszatért Salah ugrott be a helyére.

Mintha mi sem történt volna, Salah gólpasszt és gólt tudhatott a neve mellett. Legalább ennyire magabiztosan nyert az Arsenal, szintén idegenben a Burnley otthonában. Odegaard, a londoniak csapatkapitánya már a 4. percben megszerezte a vezetést. A 41. percben pedig Saka biztosította be a vezetést, egyúttal duplázta meg azt. Soron kívül Szentkirályinak elege van Karácsonyból: „Közpénzből készpénz lett”

Saka akcióból is eredményes tudott lenni, ezúttal Odegaard volt a kiszolgáló, majd jött Trossard és Havertz. Ez az 5-0 komoly üzenet volt a Liverpoolnak és a Manchester Citynek, aki szombat este a Chelsea ellen fognak játszani, míg a Tottenham odahaza futott bele egy váratlan vereségbe a Wolverhamptonnal szemben.

Bajban a Tottenam

Hiába egyenlített a Spurs a 46. percben, Gomez duplájával elhozták a 3 pontot, és ezzel valószínűleg végérvényesen eldőlt, hogy a Tottenham nem lesz idén bajnok. Nehéz helyzetben vannak, mert már most 10 pont a hátrányuk 25 meccs után, és visszacsúsztak az 5. helyre. Sőt, ha a Manchester United hozza a kötelezőt vasárnap, mindössze 3 pontra lesznek a londoni csapattól.

Az Aston Villa viszont javított, 2-1-re verte a Fulhamet idegenben, és a 4. helyen állnak 49 ponttal. Ez a 8 pontos hátrány is soknak tűnik, de már az rengeteg pénzt hozna a konyhájukra, ha a következő idényben ott lehetnének a Bajnokok Ligájában. Ez a reális céljuk, amihez nincs más dolguk, mint a TOP-4-ben végezni.

A West Ham United formán kívül van, ami miatt Moyes elveszítheti az állását. Ezúttal a 15. helyezett Nottingham Forestől kaptak ki 2-0-ra, és csak a 8. helyen szerénykednek. Hamarosan a Brighton, a Wolverhampton és a Chelsea is megelőzheti őket. A Newcastle-nek sincs jó napja, hazai pályán játszottak 2-2-es döntetlent a Bournemouth ellen, ráadásul úgy, hogy az utolsó pillanatokban egyenlítettek ki a „Szarkák.” A 7. hely egyelőre az övék 37 ponttal, amivel távolról sem lehetnek elégedett.