401,09 Ft
479,77 Ft
63,722 $

Rég nem látott kiütést rendezett az Arsenal a Bajnokok Ligájában a Lens ellen

Az Arsenal sem unatkozott a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, több mint boldogan térhetek nyugovóra a Lens utáni mérkőzésen.

...svg content...Fotó: EPA/ANDY RAIN

A Manchester United ezt már nem mondhatja el magáról, amit kizárólag saját maguknak köszönhetnek az angolok. A mostanában kiváló formában védő Onana újabb potyagólokkal bővítette a listáját, így nagyrészt neki köszönhetően 3-3 lett a törökök elleni rangadó végeredménye.

Az Arsenal győzelme viszont egy pillanatig sem volt veszélyben, mondhatni gálát rendeztek Londonban, miközben átvették a vezetést az angol bajnokságban. A B-csoport drámai meccseket hozott, hiszen a Sevilla hiába vezetett két góllal, a vendég PSG 3-2-re fordított, és a spanyolok már biztosan nem juthatnak tovább. Soron kívül Összefoglaló videón a Ferencváros Paks elleni váratlan veresége

Az 5 pontos Lens sem lehet boldog, ráadásul egy nagyon nagy pofonnal az arcukon térhettek haza. Az Arsenal a vártnál is nagyobb fölényben játszott, és enyhe túlzással, amit kapura lőttek, az a hálóban kötött ki.

5-0 volt az első félidő

Az első gólra 13 percet kellett várnunk Havertz révén, akinek Jesus adta a gólpasszt. Kevesebb mint 10 perccel később már Jesus volta gólszerző Saka révén, aki két perccel később a saját góljának örülhetett.

A sorminta folytatódott, ugyanis Martinelli, aki a 23. percben gólpasszt adott, a 27-ben ugyancsak feliratkozott a gólszerzők listájára. Az első félidő hosszabbításában a csapatkapitány Odegaard szintén beköszönt, így 5-0-val mehettek el a 15 perces pihenőre.

A hátralévő 45 percben mindössze egy gól esett, ami Jorginho nevéhez fűződik. Büntetőből volt eredményes az Arsenal játékosa, aki biztos továbbjutónak mondhatja magát a csapatával, eddig összesen 12 pontot gyűjtöttek.