390,08 Ft
455,91 Ft
57,279 $

Ezekkel a gólokkal üzent és ütötte ki ellenfelét az Arsenal (videó)

Az Arsenal csattanós választ adott a kritikákra, és szó szerint kiütéses győzelemmel küldte haza a Crystal Palace-t a Premier League legutóbbi fordulójában.

Fotó: Unsplash/Nelson Ndongala

Mint arról korábban beszámoltunk, az Arsenal is pályára lépett szombaton az angol bajnokságban, ami messze csendesebb a szokásosnál, kevés mérkőzést rendeznek ezen a hétvégén. Ugyanakkor Arteta csapata kárpótolt bennünket, mert összesen öt gólt szereztek, és látványosan játszottak.

Ez hiányzott a londoni közönségnek, mivel az elmúlt időszakban nem kevés pontot szórtak el, és a kupából is kiestek a Liverpool ellen. Hazai pályán sem tudtak mit kezdeni az ellenfelekkel, de most fordult a kocka. A nem éppen acélos formában lévő Crystal Palace volt az ellenfél, akik belefutottak egy csúnya pofonba. Soron kívül Ismét problémássá válhat a ferihegyi reptérre történő kijutás

Mindezt úgy sikerült megtenniük, hogy az első félidőben csak 2-0 volt az állás, de már akkor érezni lehetett, innen nincs visszaút a vendégeknek. Az Arsenal a 11. percben vezetéshez jutott, és tisztán látszott a játékukon, hogy nagyon akarnak, egy pillanatra sem vettek vissza, mindenképpen törleszteni szeretnének.

Ezek után csak az volt a kérdés, hány góllal ússza meg a vereséget a Palace, akik szépíteni sem tudtak. Ez most az az Arsenal volt, akikhez korábban hozzászokhattunk, és akár jó előjelként is felfoghatják a győzelmüket, amivel közel kerültek a Liverpoolhoz. Ugyan meccselőnyben vannak a listavezetőhöz képest, van okuk a bizakodásra.

Rendkívül szoros az angol bajnokság, szorosabb, mint eddig bármikor. Ha ez így folytatódik tovább, az utolsó fordulókban akár három-négy csapat is esélyes lehet a címre, amire nemigen volt példa. Márpedig afelé halad a Premier League idei kírása, és az Arsenal lehet az egyik fő esélyes, ezzel az 5-0-val most tettek is ezért. A látványos összefoglaló videót erre a linkre kattintva érhetitek el.