394,19 Ft
461,09 Ft
70,910 $

Legyőzte az Arsenal a Chelsea-t, és ismét vezetik a bajnokságot

Az Arsenal hamar lerendezte a kérdést a Chelsea ellen, 34 perc alatt rúgtak hármat, és még hátravolt egy félidő.

Fotó: EPA/NEIL HALL

Hujber Dávid

A mérkőzést megelőzően Lampard neve mellett sorozatban öt vereség szerepelt. Mióta visszatért a Chelsea kispadjára, egyetlen egy olyan meccse sem volt, amikor egyáltalán pontot szerzett volna a csapata.

Ezúttal az Arsenal otthonában kellett pályára lépniük, akik továbbra is harcban vannak a címért, de már a Manchester City vezette a tabellát. Lampard nem írta le az „ágyúsok” esélyeit, addig az Arsenal edzője, Arteta abban bízik,hogy Guardiola alakulat nem egyszer fog még botlani az idény végéig. Soron kívül Kocsis Máté Magyar Péterről: „Nem ember és nem apa az ilyen”

Nagyon nagy iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat megállás nélkül sprintelt. A rangadó első nagy helyzetére sem kellett sokat várnunk, az Arsenal már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést Azpilicueta borzalmasan hazafejelt labdáját követően, amit Saka belerúgott Kepába.

34 perc után már 3-0-ra vezetett az Arsenal

Az első perceket követően az Arsenal átvette a kezdeményezést, amit a 18. percben váltottak gólra Odegaard látványos találatával a léc alá. A 25. percben közel volt a válasz, Chilwell került ziccerbe, amit Ramsdale védeni tudott.

Odegaard és Xhaka a 31. percben lemásolta az első találatot, majd szinte azonnal rúgtak még egyet a Chelsea újabb fatális védekezési hibáját követően, amit Jesus használt ki. Alig telt el fél óra, már 3-0 volt az állás, miközben minden Lampard arcára volt írva.

Az Arsenal a második félidőt is erősen kezdte, Kepának nem egy nagy védést kellett bemutatnia. Végül az Arsenal sem úszta meg kapott gól nélkül egy védekezési hiba miatt, amivel Madueke megszerezte az első gólját a Premier League-ben. Több gól már nem esett a hátralévő percekben, minden maradt ugyanúgy.

Az Arsenal ezzel a 3-1-es győzelmével ugyan ismét átvette a vezetést a bajnokságban, mindössze 2 pont az előnyük, és a Manchester City két meccsel kevesebbet játszott. A 39 pontos Chelsea pedig a 12. helyről várja a folytatást, amivel egyre közelebb kerülnek azon csapatokhoz, akik az életükért harcolnak a tabella utolsó felében.

Széles mosollyal lépett a tárgyalóterembe az antifa támadások elsőrendű vádlottja

Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken állt bíróság elé, hatalmas volt az érdeklődés.